Super League Triathlon – czyja drużyna będzie najmocniejsza?

Tegoroczna edycja Super League Triathlon ma być obsadzona największymi nazwiskami światowego triathlonu. Po ogłoszeniu harmonogramu organizatorzy zaprezentowali menadżerów drużyn. W społeczności triathlonowej rozpoczęły się spekulacje dotyczące zawodników, którzy zasilą szeregi zespołów. 

ZOBACZ TEŻ: Największe nazwiska światowego triathlonu wracają do rywalizacji w Super League Triathlon

Piąty sezon SLT rozpoczyna się pod koniec sierpnia tego roku, a organizatorzy ogłosili właśnie jego harmonogram. Super League Triathlon odbędzie się na trzech kontynentach, z wyścigami w Londynie, Tuluzie, Malibu i NEOM.

Organizatorzy zaprezentowali właśnie menadżerów drużyn oraz wprowadzili nowe zmiany w punktacji zawodów. 

Walka o zawodników

W tegorocznej edycji Super League Triathlon rywalizować będą cztery drużyny. Każda z nich składać się będzie z pięciu zawodników i pięciu zawodniczek. Organizatorzy ogłosili listę menadżerów, którzy odpowiedzialni będą za rekrutację swoich składów. 

  • Bahrain Victorious Scorpions – Chris McCormack oraz Michael Gilliam
  • Santara Tech Eagles –  Tim Don
  • RTS Warriors – Nick Chase oraz  Adam Meredith
  • RTP Sharks – Michelle Dillon oraz Stuart Hayes

I chociaż na pełną listę zawodników i składy drużyn trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni, to wśród menażerów i fanów triathlonu już rozpoczęła się dyskusja i spekulacje na temat tego, którzy zawodnicy zasilą dane drużyny. 

Pewną informacja jest, że Cassandre Beaugrand, Georgia Taylor-Brown, Hayden Wilde, Vincent Luis i Henri Schoeman pozostaną częścią składu Bahrain Victorious Scorpions prowadzonej przez Chrisa McComarcka. Interesującą jest sytuacja Kristaiana Blummenfelta. Mistrz olimpijski nie jest już związany z drużyną Skorpionów, jednak z pewnością jest on na celowniku McComarcka.

Pierwsze spekulacje

Wśród menażerów szybko zaczęły pojawiać się pierwsze wymiany zdań. Chris McComarck stwierdził, że w 2023 ma zamiar obronić wszystkie tytułu, ponieważ: „nie bez powodu nazywają się Bahrain Victorious”.

Sytuację dość szybko spuentował Tim Don, mówiąc, że: „nadszedł czas, aby Eagles odzyskali swój tytuł. Santara Tech wspiera nas, aby zemścić się na Bahrain Victorious, a zespół, który tworzę, będzie idealną mieszanką uznanych gwiazd i talentów na przyszłość”.

Podczas gdy RTP Sharks chcą przyagranąć do swojego zespołu Brytyjczyków, którzy: „zdominowali światową scenę w ciągu ostatniej dekady”, drużyna RTS Warriors jest silnie nastawiona na zawodników z USA. 

Naszą misją jest hodowanie mistrzów świata, a nie kupowanie ich. Triathlon został wynaleziony w Ameryce. Nadszedł czas, aby go odzyskać. Jesteśmy prawdziwym amerykańskim zespołem, który ma wspólny cel. Patrzymy w kierunku LA 2028 i chcemy wykorzystać SLT na korzyść drużyny narodowej. Rok 2023 będzie dla nas trudny. Zdajemy sobie z tego sprawę. Ale nikogo się nie boimy – powiedział Nick Chase. 

Nowy system punktacji i duża pula nagród

Chociaż fani triathlonu mogą jedynie spekulować kto zasili szeregi danej drużyny, to pewny jest nowy sposób punktacji. Jak informują organizatorzy: „Wszystkie punkty zawodników zgromadzone za pośrednictwem indywidualnych i dyscyplinowych tabel liderów będą wliczane do ogólnej sumy drużynowej. W zeszłym roku tylko trzech najlepszych mężczyzn i kobiet liczyło się w klasyfikacji indywidualnej”. 

Super League Triathlon 2023 to również spora pula nagród finansowych. 1,24 miliona dolarów – tyle zostało przeznaczone na wypłaty, z czego 300 000 dolarów znajdzie się w puli nagród drużynowych, które według SLT „pomogą zapewnić rozwój młodym sportowcom, którzy są na wcześniejszych etapach kariery i nie zarabiają jeszcze znaczących nagród pieniężnych w wyścigach indywidualnych”.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze