Super League Triathlon powraca z 4. sezonem

Popularny format szybkich i ekscytujących wyścigów powraca z 4 sezonem. Zapowiedziano właśnie tegoroczną Championship Series. Co jeszcze zmieni się w nowym sezonie? Organizatorzy zapowiadają kilka nowości.

We wtorek zapowiedziano 4. sezon Championship Series w ramach Super League Triathlon. To zyskujący popularność na całym świecie format krótkich i szybkich wyścigów triathlonowych w gwiazdorskiej obsadzie.

ZOBACZ TEŻ: Dystanse w triathlonie – wszystko, co musisz wiedzieć

Rywalizacja podczas 4. sezonu rozpocznie się w Londynie. Zawody zaplanowano na 4 września. Tydzień później Super League Triathlon zawita do Monachium, a następnie do Malibu w Stanach Zjednoczonych. Na początku października zaplanowano zawody w Tuluzie, która jest nowym przystankiem na mapie rywalizacji. Pod koniec października rozegrany zostanie Grand Finale, czyli wielki finał, ale nie zapowiedziano jeszcze, które miasto będzie gospodarzem tej imprezy.

Rozszerzona rywalizacja drużynowa

W 2021 roku Super League Triathlon poszerzono o rywalizację drużynową. Teraz ogłoszono, że w jej ramach fani będą mogli zostać współwłaścicielami drużyn. Oznacza to, że będą mieli udział w kluczowych decyzjach, wspomagając menadżera lub menadżerkę drużyny. Chodzi o projektowanie strojów drużyny, wybieranie członków teamu, którzy wystąpią w Championship Series oraz inne decyzje dotyczące startów.

W tym momencie każdy może zostać współwłaścicielem zespołu SLT Cheetahs. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa, bo Super League Triathlon współpracuje z organizacją Cheetah Conservative Foundation, które zajmuje się ochroną naturalnej populacji gepardów. Minimalny pakiet, który może wykupić fan zespołu, kosztuje 14$ za sezon i daje możliwość głosowania w sprawie decyzji zespołu. Maksymalny pakiet to koszt wynoszący aż 20000$. Obejmuje on między innymi możliwość uczestnictwa w zawodach SLT dla Age Group, dwa treningi z członkami zespołu, bilety VIP na zawody (wraz z hotelem oraz przelotem) oraz spersonalizowany strój triathlonowy.

Platforma dla fanów zbudowana została we współpracy z firmą LiveLike. Korzystają z niej największe organizacje sportowe na świecie, pośród których są między innymi NBA, NASCAR, Golden State Warriors i inne.

Michael D’hulst, który jest współzałożycielem oraz prezesem Super League Triathlon podkreśla, że organizatorzy dążą do wprowadzenia innowacji, które sprawią, że triathlon będzie jeszcze ciekawszy dla widzów.

Podejmiemy także kolejne kroki w rozszerzaniu pomysłu na profesjonalne drużyny, aby stworzyć pierwszą i oficjalną zawodową ligę triathlonu – zapowiedział.

 

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane