Supertri ogłasza kalendarz startów. Gdzie odbędą się zawody?

Supertri ogłosiło harmonogram startów na rok 2024. Jakie nowe wyścigi dodano do kalendarza?

ZOBACZ TEŻ: World Triathlon ogłasza plan awaryjny na igrzyska w Paryżu. Czy pływanie się odbędzie? 

Pod koniec lutego 2024 roku Super League Triathlon ogłosiło rebranding. Organizacja zyskała nową nazwę „Supertri”. Jak podkreślają organizatorzy, ma być to rewolucyjna zmiana, która „wykraczać będzie poza zwyczajny triathlon”. 

Nowe wyścigi w harmonogramie 

Zgodnie z zapowiedziami organizacja chce zbudować profesjonalną ligę wyścigów. Zgromadzić ma ona najlepszych sportowców na świecie, ścigających się na „szybkich, taktycznych i technicznych trasach”. Wszystko po to, aby przyciągnąć jak największą publiczność. 

Oprócz zmian logo największą zmianą dokonaną dotychczas było usunięcie zawodów Arena Games i zastąpienie ich jednodniowymi mistrzostwami świata w indoor triathlonie 2024 supertri E World Triathlon Championship Powered By Zwift. 

Po niecałych dwóch miesiąc od ogłoszenia rebrandingu Supetri opublikowało harmonogram zawodów. W 2024 odbędzie się 5 wyścigów. Widoczną zmianą jest rozszerzenie działalności w Ameryce Północnej – w Bostonie oraz w Chicago. 

Źródło: London Daily News

Koncentrujemy się na kluczowych rynkach”

Chicago Triathlon to największy miejski triathlon w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku impreza, obchodzącą swoje 40-lecie, przyciągnęła ponad 8500 uczestników i tysiące widzów. Wyścig został uznany za najlepszy triathlon na dystansie sprinterskim w USA przez czytelników USA Today. Wyścig supertri w Bostonie będzie natomiast częścią słynnego Boston Triathlon. 

Jak podkreślają organizatorzy: „supertri realizuje swoje zobowiązanie do rozwoju wyścigów na krótkich trasach w Ameryce przed Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 2028 roku”. Pozostałe trzy lokalizacje to dobrze znane z wyścigów Super League miejsca – Londyn, Tuluza i Neom. 

Koncentrujemy się na rozwoju na kluczowych rynkach, a dwie imprezy w USA to znaczący krok naprzód, ponieważ odwiedzamy kultowe lokalizacje, a także mamy okazję naprawdę inspirować, wprowadzając supertri do imprez masowych. Po kilku latach ciężkiej pracy nad skalowaniem tych wydarzeń wraz z naszymi cenionymi partnerami, możemy z niecierpliwością czekać na dalsze budowanie naszych ugruntowanych, udanych śladów w Londynie, Tuluzie i Neom – komentuje kalendarz CEO i współzałożyciel supertri, Michael D’hulst. 

Czy ogłoszone dwie nowe imprezy to już zapowiadana przez supertrików rewolucja? Czy może organizatorzy mają zamiar zaskoczyć czymś jeszcze? 

Harmonogram

  • 18 sierpnia: Boston
  • 25 sierpnia: Chicago
  • 8 września: Londyn
  • 6 października: Tuluza
  • 3 listopada: NEOM
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze