Szukasz motywacji do treningu pływackiego? A może to…

Szukasz motywacji do treningów pływackich? Potrzebujesz rywalizacji, aby zmotywować się do działania? Może to pomoże Ci poprawić wyniki w pływaniu. Ruszyła akcja CityZen Masters Challange. Są to zawody w niecodziennej konwencji. Całe zawody rozgrywane są na przestrzeni 6 miesięcy i podzielone są na 3 rundy, dystanse rozgrywane podczas każdej z rund są coraz dłuższe i wynoszą kolejno 1km, 2km oraz 3km, a zawodnicy biorący udział w zmaganiach nie muszą opuszczać własnych klubowych basenów, tylko przesyłają wyniki do organizatora, który przedstawia je w postaci rankingu. Sporo pływaków zastanawia się po co w ogóle taka dziwna forma ? Przecież zawody z przeciwnikiem na torze obok są ciekawsze, wyniki niemal od razu znane.

 

    Idea wzięła się z coraz większego zainteresowania pływaniem wśród grona Mastersów, czyli osób powyżej 25 roku życia. W klubach masters, na rożnego rodzaju zawodach widać coraz więcej nowych twarzy. Ostatnie Mistrzostwa Polski Masters rozgrywane w Poznaniu zgromadziły ponad 500 startujących zawodników! Jednak ta liczba to tylko niewielka część osób trenujących w klubach. Zdecydowana większość z nich nie lubi lub obawia się startu w zawodach. Nie są przekonani do własnych możliwości i umiejętności. Taka forma, jaka jest oferowana przez CityZen Masters Challange daje możliwość sprawdzenia się i porównania swoich wyników z wynikami podobnie trenujących osób z całej Polski, a także innych krajów. Kolejnym argumentem przemawiającym za zorganizowaniem akcji w takiej formie jest coraz większe zainteresowanie triathlonem. W klubach masters, ale także poza klubami są osoby, które przygotowują się do letnich startów w tej konkurencji. Masters Challange mobilizuje do systematycznej pracy, dochodzenia do zamierzonego celu drobnymi kroczkami.

    Ponad wszystkim jest jednak idea fair play i dobrej zabawy. CityZen Masters Challange ma zbliżyć ze sobą środowisko pływaków masters, triatlonistów, pływaków długodystansowych i pokazać, że taki wspaniały sport jak pływanie jest dostępny absolutnie dla każdego! Szczegóły akcji, regulamin są dostępne na stronie www.wyzwaniemasters.pl

 

Teraz krótko rozwiejemy kilka podstawowych wątpliwości:

 

Czy każdy musi przyjechać do Poznania, żeby wystartować w tych zawodach?

Nie. Zawody mają postać korespondencyjną, każdy klub/zawodnik organizuje starty w ramach własnych możliwości basenowych, czasowych itp. Jedni mogę przepłynąć dystans na początku rundy, inni dopiero pod koniec. Jedni wolą pływać rano (albo po prostu wtedy odbywa się trening), a inni wieczorem. Liczy się tylko czas do rankingu dostarczony organizatorom.

 

Czy musi być komisja sędziowska lub sędzia mierzący czas?
Nie jest to konieczne. Kluby powinny wyznaczyć jedną osobę – kapitana, która będzie odpowiedzialna za prawidłowy pomiar czasów i przesłanie wyników do organizatora. Oczywiście w sytuacjach, kiedy startuje osoba indywidualna, jest ona jednocześnie kapitanem. Do pomiaru czasu może skorzystać z pomocy ratownika lub zaprzyjaźnionej osoby z basenu. Pamiętajmy, że zawody są rozgrywane w duchu fair play i jako organizatorzy liczymy na rzetelność i prawdziwość wyników.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze