Szybki Szala, życiówka Sobczyka i „rześka woda” [Wyniki GIT Żyrardów]

W niedzielę w Żyrardowie odbyły się inauguracyjne zawody nowego sezonu Garmin Iron Triathlon. Na zawodników czekały między innymi zmodyfikowane trasy rowerowa i biegowa. Zimna woda nie przeszkodziła w uzyskaniu doskonałych wyników. Kto poradził sobie najlepiej na poszczególnych dystansach?

Wczoraj w Żyrardowie rozpoczęto kolejny sezon Garmin Iron Triathlon. Na zawodników jak zwykle czekały trzy dystanse: 1/8, 1/4 i 1/2 Ironman. Organizatorzy zapowiadali się, że nowa trasa kolarska zawodów będzie sprzyjała poprawianiu rekordów życiowych. Na starcie pojawiło się wielu doskonałych triathlonistów – między innymi Tomasz Szala, Sergiusz Sobczyk, Tomasz Marcinek, Aleksandra Krawczyk i Ola Korulczyk.

Świetny czas Szali na trasie kolarskiej

Tomasz Szala, Tomasz Marcinek i Paweł Najmowicz to tylko trzy z wielu ciekawych nazwisk zawodników, którzy pojawiły się na linii startu dystansu 1/4 Ironman. Rywalizację najlepiej rozpoczął Anzin Hennadii, który na pływaniu miał czas 00:12:16.

Trasa kolarska to popis Tomasza Szali. Profesjonalista pokonał 45 kilometrów w czasie 01:00:09, lepszym od trzy minuty od kolejnego zawodnika. Po dobrym biegu dobiegł na metę w czasie 01:52:22. Na 2. miejscu uplasował się Tomasz Marcinek, a podium uzupełnił Paweł Najmowicz.

Ogólnie rzecz biorąc, sam zaskoczony byłem, że na rowerze nogi całkiem świeże były, ale na bieganiu nie było już tak kolorowo – napisał w mediach społecznościowych Szala.

TOP3 mężczyzn na 1/4 IM GIT Żyrardów

1. Tomasz Szala – 01:52:22
  2. Tomasz Marcinek – 01:54:20
  3. Paweł Najmowicz – 01:56:11

Zawodniczki i zawodniczy startowali w (jak określili to organizatorzy) dość „rześkiej wodzie”. Podkreślały to też zawodniczki dystansu 1/4 IM. Tutaj najlepsze okazała się Natalia Rypel, która na mecie miała czas 02:11:34. Rypel wygrała ze sporą przewagą nad Marysią Matusik i Olą Korulczyk.

Pierwsze starty rządzą się własnymi prawami. Cieszę się z takiego otwarcia sezonu i dziękuję za mega doping na trasie – napisała zwyciężczyni.

TOP3 kobiet na 1/4 IM GIT Żyrardów

1. Natalia Rypel – 02:11:34
  2. Marysia Matusik – 02:15:36
  3. Ola Korulczyk – 02:18:50

Sergiusz Sobczyk z życiówką na 1/8 IM!

Rywalizację na dystansie 1/8 IM pośród mężczyzn świetnym pływaniem rozpoczął Jakub Maliszewski, który miał około 30 sekund przewagi nad resztą zawodników. Część rowerowa należała jednak do przyszłego zwycięzcy Sergiusza Sobczyka. Zawodnik ten dobiegł na metę jako pierwszy w czasie 00:58:35. Wynik ten mógł zresztą być jeszcze lepszy, ale Sobczyk pomylił alejkę w T2.

Startowałem z pozytywnym nastawieniem, szczególnie że miałem kilka aerodynamicznych dla mnie nowości i byłem bardzo ciekaw, jak to wyjdzie. Wyszło solidnie! Najlepszy bike split w stawce i satysfakcjonująca średnia prędkość – 44 kmh – napisał w podsumowaniu startu zawodnik.

Na 2. miejscu uplasował się Jakub Maliszewski (00:59:09), a podium uzupełnił Jakub Sawiełajc (00:59:21).

TOP3 mężczyzn na 1/8 IM GIT Żyrardów

1. Sergiusz Sobczyk – 00:58:36
  2. Jakub Maliszewski – 00:59:09
  3. Jakub Sawiełajc – 00:59:21

Pośród kobiet najlepszy czas miała Paulina Majos. Zawodniczka na metę przybiegła z czasem 01:10:02 i o ponad 2 minuty wyprzedziła Emelie Lindholm. Na 3. miejscu uplasowała się Joanna Pomorska. Co ciekawe, Majos dosłownie dzień wcześnie zajęła 5. miejsce OPEN w Osiek Triathlon!

Nareszcie zwycięstwo. Było intensywnie i „ciekawie”. Weekend mogę podsumować jednym zdaniem: „Z piekła do nieba” – napisała zawodniczka.

TOP3 kobiet na 1/8 IM GIT Żyrardów

1. Paulina Majos – 01:10:02
  2. Emelie Lindholm – 01:12:11
  3. Joanna Pomorska – 01:14:00

Zwycięstwo Szyszki i Peterek na 1/2

Pośród zawodników najdłuższego dystansu GIT Żyrardów, czyli połówki, najszybciej rozpoczął Łukasz Szyszka. Z wody wyszedł dwie minuty przed rywalami. Na rowerze dogonił go Maciej Król, ale Szyszka doskonałym biegiem pokazał, że to jemu należy się zwycięstwo. Na trasie półmaratonu miał split lepszy aż o 6 minut od kolejnego zawodnika.

Szyszka wygrał rywalizację na dystansie 1/2 z czasem 04:06:50. Na podium również Maciej Król oraz Piotr Kowalczyk.

TOP3 mężczyzn na 1/2 IM GIT Żyrardów

1. Łukasz Szyszka – 04:06:50
  2. Maciej Król – 04:12:43
  3. Piotr Kowalczyk – 04:21:59

Rywalizację kobiet na połówce zdominowała Anna Peterek, która na pływaniu, rowerze i bieganiu miała zdecydowanie najlepsze czasy. Na metę dotarła w czasie 04:48:24. Aleksandra Krawczyk zajęła 2. miejsce, a na 3. miejscu uplasowała się Magdalena Latała.

TOP3 kobiet na 1/2 IM GIT Żyrardów

1. Anna Peterek – 04:48:24
  2. Aleksandra Krawczyk – 05:09:19
  3. Magdalena Latała – 05:28:26.

Pełne wyniki Garmin Iron Triathlon Żyrardów znajdziesz w tym miejscu. Drugie tegoroczne zawody odbędą się w Nieporęcie już 21 maja. Wszystkie tegoroczne zawody Garmin Iron Triathlon wraz ze szczegółowymi informacjami wyszukasz w naszym kalendarzu triathlonowym.