T100 Singapur: Etap pływacki zostanie skrócony?

Wysoka temperatura wody spowoduje skrócenie etapu pływackiego podczas zbliżającego się T100 Singapur? Wiadomość nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak lokalne media wskazują, że triathloniści przepłyną tylko połowę dystansu. 

ZOBACZ TEŻ: Kacper Stępniak w T100 Singapur. Gdzie oglądać wyścig?

Kilka dni temu dziennikarze „Pro Tri News” wskazywali, że istnieje spore prawdopodobieństwo odwołania zawodów T100 Singapur. Zgodnie z zasadami World Triathlon wyścigi, których wskaźnik WGBT, czyli wskaźnik obciążenia termicznego, wynosi powyżej 32.2°C, oznaczony jest czarną flagą. To z kolei przekłada się na ekstremalne ryzyko szkodliwego wpływu temperatury na sportowców i wymaga anulowania imprezy. Według doniesień w Singapurze indeks ciepła wynosić ma 32-35°C. Organizacje nie skomentowały jednak sytuacji i nic nie wskazuje na to, aby miały w planach odwołać zawody.

„Być tym, który nie upadnie”

Obecnie w lokalnych mediach pojawiły się nowe przewidywania. Kilka źródeł wskazuje, że etap pływacki, zarówno w wyścigu kobiet jak i mężczyzn zostanie skrócony. Powodem ma być zbyt wysoka temperatura wody, która wynosi 31.5°C. 

Trasa T100 Singapur ma zostać skrócona aż o połowę. Zamiast 2 kilometrów, zawodnicy mają rywalizować na dystansie 950 metrów. Jak podaje portal Triathlon Today: „oczekuje się, że w Singapurze spadnie jeszcze trochę deszczu, co nieco obniży temperaturę wody, ale prawdopodobnie nie spadnie go na tyle, by można było przepłynąć normalny dystans”. 

Już kilka dni temu w dyskusji po informacji opublikowanej przez „Pro Tri News” wśród triathlonistów wywiązała się dyskusja dotycząca warunków pogodowych. Część z nich wskazywała, że nie będą one przeszkodą, podczas podczas gdy inni otwarcie mówili, że start będzie niezwykle wymagający. Frederic Funk, który swój sezon startowy rozpocznie udziałem w T100 Singapur przyznał, że: „mniej myślałem o wyścigu, a bardziej o przetrwaniu w upale. Myślę, że jeśli uda się to zrobić dobrze, to automatycznie będzie to dobry wyścig… Być tym, który nie upadnie”.

Źródło: The Straits Times
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze