Frodeno, Kienle, Wurf. Zobacz, kto jeszcze ujawnił liczbę testów antydopingowych!

Jan Frodeno zachęca swoich kolegów i koleżanki do uzupełniania tabeli w Google Docs, która pokazuje statystykę testów antydopingowych wśród zawodników PRO w 2019 roku. W dowolnym momencie możemy sprawdzić, którzy zawodnicy uzupełnili tabelę, jak często byli poddawani testom, gdzie i kiedy. Wynika z niej, że obecny Mistrz Świata był poddawany kontroli antydopingowej 13 razy, Sebastian Kienle aż 16 razy, a Cameron Wurf 8 razy.

Tabelę, którą możesz podglądać na bieżąco, stworzył Uli Fluhme:

„Jeżeli jesteś triathlonistą PRO, dołącz do ankiety i określ, jak często byłeś poddany testom antydopingowym w 2019 roku.”

Uli Fluhme jest współzałożycielem znanej na całym świecie imprezy kolarskiej Gran Fondo New York, triathlonistą i Ironmanem, mężem Lidii Fluhme – Polki, o której wielokrotnie pisaliśmy na Akademii Triathlonu! 

Post Uli Fluhme udostępnił aktualny Mistrz Świata Ironman Hawaii Jan Frodeno.

„Myślę, że nagłośnienie liczby i częstotliwości naszych testów antydopingowych może doprowadzić do określenia punktu wyjściowego, który pozwoli ustalić, jak możemy poprawić testy antydopingowe, przynajmniej pod względem częstotliwości i lokalizacji. Każdy, kto chciałby się przyłączyć, może wypełnić dokument…” 

Już w grudniu 2019 roku Jan Frodeno i Sebastian Kienle ujawnili nie tylko liczbę, ale również miejsca, gdzie poddawano ich kontroli antydopingowej. ZOBACZ TUTAJ

Ze statystyki wynikało, że zdecydowana większość testów była wykonana przez Narodową Niemiecką Agencję Antydopingową (NADA). Jedynie 4 testy wykonał Ironman/WTC i 1 test ITU.

Ciekawie wygląda statystyka kontroli podczas pobytu Frodeno na Hawajach na przełomie września i października 2019 roku, kiedy przygotowywał się do MŚ i startował w Kona. Trzy testy wykonała wówczas niemiecka agencja antydopingowa, jeden test WTC.

Poszczególni zawodnicy i zawodniczki PRO zaczęli uzupełniać tabelę (wśród kobiet tylko 4, zakładka na dole tabeli), którą przygotował Uli Fluhme. Po kliknięciu w zdjęcie zobaczysz dokument i będziesz mógł na bieżąco sprawdzać statystykę. Do akcji włączyli się najlepsi zawodnicy świata!

W tabeli są trzy kolumny. Pierwsza pokazuje liczbę wszystkich testów w 2019 roku, druga kolumna liczbę kontroli w okresie trwania zawodów (IC, In‐Competition), trzecia kolumna to testy antydopingowe pomiędzy zawodami, w okresie przygotowawczym, na obozach, w domu, itp. (OOC  Out‐of‐Competition)

U dołu tabeli znajdują się zakładki dla poszczególnych triathlonistów. Możesz sprawdzić, ile razy zawodnicy byli kontrolowani, w jaki sposób, a także gdzie i kiedy.

Wkrótce więcej informacji. Artykuł aktualizowany!

 

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. No faktycznie niektórzy mają kontrolę co najmniej raz w miesiącu. Ale Daniela Ryf na pewno była badana. Ten dokument to dobrowolna ankieta stworzona przez Uli Fluhme. Dlatego Frodeno apeluje, żeby wpisywać, ale nie trzeba. Swoją drogą ciekawe, dlaczego nie wpisują, skoro kilkanaście osób już ujawniło. Fajna rzecz do statystyk by wyszła, zobaczylibyśmy kogo mają pod lupą najczęściej. Nie sądzę, żeby Mistrzyni Świata nie była badana ani razu.

  2. Ale się na Laurę Philipp uwzięli 😉 Z drugiej strony może dziwić, że Daniela Ryf nie była badana ani razu.

    Częste kontrole u panów Kinle, Frodeno i Wurfa wynikają z nadzwyczajnego poziomu sportowego, który prezentują. Nie dziwi również ilość kontroli u p. Weissa z uwagi na jego dopingową przeszłość.

    Wurf będzie miał zapewne jeszcze więcej kontroli w 2020 w związku ze wstąpieniem w szeregi Team INEOS.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze