Tkaczyk, Lisieński i Młodzikowski najlepsi na LOTTO Triathlon Energy Lublin

W ubiegłą niedzielę [17 lipca] jedną z imprez, podczas której obserwowaliśmy zmagania triathlonistów, było LOTTO Triathlon Energy Lublin. Zawodnicy tego dnia zmierzyli się z trzema dystansami – 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM.

Po raz pierwszy w historii LOTTO Triathlon Energy zawody rozegrane zostały w Lublinie. Był to „drugi przystanek” tegorocznego cyklu. Pływanie w Zalewie Zemborzyckim, trasa kolarska w kierunku Bychaw, a na koniec bieganie wzdłuż zalewu – to właśnie na tej trasie wyłonieni zostali najlepsi startujący.

Młodzikowski i Orzyszek zwyciężają na „połówce”

Pierwsi na lublińskie trasy wyruszyli uczestnicy „połówki”. Bardzo dobry czas roweru oraz biegu sprawił, że pierwszy na mecie pojawił się Paweł Młodzikowski. Wyprzedził on drugiego Piotra Saniawa o nieco ponad 24 minuty. Podium uzupełnił Jakub Bielecki.

TOP 3 mężczyzn 1/2 IM

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Paweł Młodzikowski 3:56:38
2 Piotra Saniawa 4:19:41
3 Jakub Bielecki 4:29:35

Wśród kobiet najlepszą na dystansie 1/2 IM okazała się Roksana Orzyszek. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Czechowska. To etap kolarski zadecydował o tym, która z nich odnotowała tego dnia najlepszy rezultat – czasy z pływania i biegania różniły się bowiem zaledwie o kilka sekund.

TOP 2 kobiet 1/2 IM

1 Roksana Orzyszek 5:27:33
2 Katarzyna Czechowska 5:29:39

Lisieński i Pitura wygrywają „ćwiartkę” LOTTO Triathlon Energy Lublin

O godzinie 10:30 do rywalizacji ruszyli triathloniści ścigający się na „ćwiartce”. Z przewagą wynoszącą prawie 5 minut zwyciężył Michał Lisieński, który prowadzenie objął już po pierwszym etapie wyścigu. Srebro wywalczył Marcin Pokrywiński, a brąz Tomasz Mach. To bieganie w tym przypadku zadecydowało o tym, który z nich zajmie dwa niższe stopnie na podium.

TOP 3 mężczyzn 1/4 IM

1 Michał Lisieński 2:06:03
2 Marcin Pokrywiński 2:11:25
3 Tomasz Mach 2:12:53

Najlepszą triathlonistką startującą na 1/4 IM okazała się Eliza Pitura. Po wyjściu z wody miała zaledwie 4 sekundy przewagi nad Gabrielą Gaweł. Lepszy czas etapu kolarskiego pozwolił jej na jednak zwycięstwo. Trzecie miejsce zdobyła Weronika Tylak.

TOP 3 kobiet 1/4 IM

1 Eliza Pitura 2:29:49
2 Gabrielą Gaweł 2:33:09
3 Weronika Tylak 2:40:20

Tkaczyk i Myśliwska najszybsi na 1/8 IM

Ostatnim wyścigiem na LOTTO Triathlon Energy Lublin była 1/8 IM. Zawodnicy do wody wskoczyli o godzinie 11:30. Po części kolarskiej klarować zaczęła się czołówka, która najszybciej „rozprawiła się” z najkrótszym tego dnia dystansem. Najlepszym okazał się Mateusz Tkaczyk. 2. miejsce wywalczył Marcin Żelazko, a trzecie Andrzej Ignatowicz.

TOP 3 mężczyzn 1/8 IM LOTTO Triathlon Energy Lublin

1 Mateusz Tkaczyk 1:04:25
2 Marcin Żelazko 1:05:17
3 Andrzej Ignatowicz 1:07:21

Pierwszą kobietą, która tego dnia pojawiła się na mecie 1/8 IM była Kinga Myśliwska, która wyprzedziła swoje rywalki podczas etapu kolarskiego. Srebro zdobyła Karolina Kochaniec-Matuszczak, a brąz Larysa Liberka, która przegrała zaledwie o kilkanaście sekund.

TOP 3 kobiet 1/8 IM LOTTO Triathlon Energy Lublin

1 Kinga Myśliwska 1:21:58
2 Karolina Kochaniec-Matuszczak 1:26:39
3 Larysa Liberka 1:26:52

Pełne wyniki z wszystkich trzech wyścigów LOTTO Triathlon Energy Lublin znajdziecie na stronie timerecords.pl.