„Last dance” tego sezonu. Tomasz Brembor na liście IRONMAN Barcelona

Slota na mistrzostwa świata w Nicei wywalczyli już między innymi Sam Long i Lionel Sanders. Teraz chce do nich dołączyć Tomasz Brembor, który już w niedzielę wystartuje w IRONMAN Barcelona!

W tym sezonie Tomasz Brembor startował na dystansie 2x Ironman, ale zadebiutował też na pełnym dystansie. Niedawno zdobył mistrzostwo Polski w Malborku, a teraz chce iść za ciosem i zamierza powalczyć o slota na mistrzostwa świata w Nicei!

„Last dance”, czyli ostatni start sezonu

Startem w IRONMAN Barcelona Tomasz Brembor zakończy sezon startowy, który rozpoczął w Valencii na połówce IRONMAN. Zajął tam 30. miejsce. Później uplasował się na 8. miejscu na połówce w Warszawie.

Brembor zadebiutował na pełnym dystansie w połowie lipca podczas IRONMAN Vitoria-Gasteiz. Zajął tam 10. miejsce, ale później okazało się, że w tabeli wyników widnieje DNF za skrócenie trasy biegowej. Nie minęły nawet dwa tygodnie, a Brembor wystartował na dystansie 2x Ironman. W zawodach rozgrywanych w Lensahn zajął 2. miejsce!

W mistrzostwach Polski Brembor zdobył złoty medal, a na mecie miał czas 7:51:18. W rozmowie z wysłannikiem Akademii Triathlonu zdradził też, że chce powalczyć o sloty na mistrzostwa świata w Nicei.

Mam jeszcze jeden bardzo ważny start. Na początku przyszłego miesiące startuję w Barcelonie (na pełnym dystansie). Tam chce zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wywalczyć slota na mistrzostwa świata IRONMAN 2025 w Nicei. To najprawdopodobniej będzie ostatni start w tym sezonie – mówił w rozmowie.

Zwycięzca Challenge Almere otwiera listę startową

Listę zawodów dobrze znany polskim fanom Jesper Svensson. Szwed wygrał niedawno Challenge Almere z czasem 7:41:26, zostają tym samym mistrzem Europy na długim dystansie. Wcześniej jednak startował między innymi podczas Challenge Gdańsk, gdzie zajął 3. miejsce.

Na liście jest też Jan Stratmann. Zawodnik ma dobry sezon i w tym sezonie dwa razy zajmował 2. miejsce na połówce IRONMAN (Valencia i Majorka). Poradził sobie też doskonale w Challenge Roth, gdzie uplasował się na 4. miejscu z czasem 7:38:57.

Pośród faworytów będzie też zapewne James Teagle. Brytyjczyk uplasował się w tym roku na 6. miejscu w Vitoria-Gasteiz. Później zaliczył DNF we Frankfurcie i Zell am See. Oprócz niego na liście między innymi Wilhelm Hirsch, Dylan Magnien, Emil Holm i Andrea Salvisberg.

Według najnowszej listy startowej w Barcelonie wystartuje aż 81 profesjonalistów. Trzech najlepszych zawodników zdobędzie slota na mistrzostwa świata IRONMAN w Nicei.