Tragiczny wypadek we Francji. Nie żyje japońska nadzieja olimpijska

Tragiczne informacje docierają do nas z Francji. Zginęła japońska triathlonistka Tsudoi Miyazaki. Zawodniczka trenowała w okolicach Orleanu na południe od Paryża. W Japonii uważano, że ma szanse medalowe na kolejnych igrzyskach.

Japonia opłakuje śmierć swojej triathlonistki. Mowa o 25-letniej Tsudoi Miyazaki. Francuskie służby poinformowały, że do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w zeszłą środę. Jeszcze kilka dni wcześniej Miyazaki brała udział w Pucharze Świata w Pontevedra, gdzie zajęła 50. miejsce.

Nie osiągnęłam jeszcze takiego dobrego poziomu. To moje szczere odczucie. To było dobre doświadczenie, które chce wykorzystać w swoich przyszłych występach. Dziękuję za danie możliwości wzięcia udziału w rywalizacji – pisała w mediach społecznościowych.

Służby badają sprawę

Nie mamy zbyt wielu informacji o tym, co wydarzyło się we Francji. Z informacji wynika, że Japonka trenowała w Orleanie, który znajduje się około 130 km na południe od Paryża. Została uderzona przez samochód i zginęła na miejscu.

Policja nie ujawniła szczegółów wypadku. Prowadzone jest śledztwo. Japońska Unia Triathlonu wysłała do Francji swoich pracowników, którzy mają pomóc w ewentualnym zbadaniu przyczyn tej tragedii.

World Triathlon oraz Japońska Unia Triathlonu chcą złożyć najszczersze kondolencje rodzinie Tsudoi Miyazaki, przyjaciołom, trenerom i członkom drużyny. Cała triathlonowa rodzina jest z wami w tych trudnych czasach – czytamy w oświadczeniu.

Miyazaki często opisywała w mediach społecznościowych swoje występy. Rywalizację w triathlonie rozpoczęła na studiach. W 2019 roku została mistrzynią Japonii do lat 23. Spodziewano się, że będzie walczyła o medale dla swojego kraju na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku, a następnie również w Los Angeles 4 lata później.

Kolejny podobny wypadek

Nie jest to pierwszy wypadek, w którym uczestniczyła triathlonistka, a który był tragiczny w skutkach. Na początku czerwca na drodze w Walii zginęła Rebecca Comins.

Wypadek wydarzył się na drodze obok miasta Raglan. Comins trenowała właśnie do wyścigu WTCS Leeds, gdzie miała reprezentować Walię zawodach AG. Planowała też występ podczas brytyjskich mistrzostw w sprincie. Kierowca, który spowodował wypadek, został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę.

ZOBACZ TEŻ: Śmierć triathlonistki podczas treningu

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze