Tri At Home Jana Frodeno zebrał prawie 200.000 euro na szczytny cel!

0

8 godzin 34 minuty – tyle zajęło Janowi Frodeno pokonanie Ironmana w domu. Ale nie czas był tu najważniejszy. Tri At Home lub Tri@home to prywatna inicjatywa Jana Frodeno, który postanowił pokonać dystans prawie 4km, 180km jazdy rowerem i 42km biegu w domowych warunkach. Przy okazji zbierał pieniądze na szczytny cel. Każda darowizna w 100% trafi na projekty pomocowe w Niemczech i Hiszpanii.

Akcje Frodo można było śledzić na żywo na Facebooku. W ciągu kilku godzin działo się mnóstwo fantastycznych rzeczy i inicjatyw. Do relacji live dołączali również znani sportowcy jak np. Mario Götze – złoty medalista Mistrzostw Świata w piłce nożnej z 2014 roku, Daniela Ryf, Chris McCormack, a także szef Ironmana Andrew Messick.

Jan Frodeno pływał w przydomowym basenie z przeciwprądem. Jego czas to około 47 minut na dystansie 3,8km.

180 kilometrów Frodo pokonał na trenażerze, co było najtrudniejszym elementem całej układanki. Pod koniec tego etapu widać było, że mięśnie bardzo odczuły kilka godzin pracy na trenażerze, czego sam Mistrz nie ukrywał. Kiedy pojawiło się pytanie, jak szybko zamierza przebiec maraton, Frodeno odpowiedział: “O Boże, dajcie mi zacząć i zobaczymy. Mięśnie mam naprawdę napompowane, zmęczone”.

Strefy zmian to momenty, w których Frodeno znikał na kilka długich minut. T1 i T2 nie przypominały oczywiście tradycyjnych stref, a były zdecydowanie dłuższym relaksem. Tutaj możesz zobaczyć zakończenie etapu rowerowego:

Jan Frodeno rozpoczął bieg z prędkością 4:17/km, a końcówkę przyspieszył i ostatnie kilka kilometrów biegł z prędkością 4:11/km. A tak finiszował Mistrz Świata Ironman Hawaii.

Podczas akcji cały czas zbierano pieniądze na szczytny cel. W momencie zakończenia wyzwania na koncie było ponad 180 tysięcy euro. Do akcji charytatywnej cały czas możesz się dołączyć pod linkiem: VIPRIZE/frodeno.

Dzięki funduszom zebranym podczas akcji, Frodeno chce pomóc m.in. lekarzom i osobom, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Pomoc (m.in. maseczki, odzież ochronna) ma dotrzeć do mieszkańców i służby zdrowia w hiszpańskiej Gironie, mieście, w którym od kwietnia do października mieszka Frodeno (od listopada do marca mieszka w Noosa, Australia).

Darowizny wesprą również założenie i rozwój nowego projektu Laureus Sports for Good Foundation w Gironie, który poprzez sport ma pomagać niepełnosprawnej młodzieży i dzieciom z biednych rodzin.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here