Triathlon dla najmłodszych. Gdzie wystartować z dziećmi?

W całej Polsce w ramach zawodów i wyścigów triathlonowych organizowane są również imprezy dla najmłodszych. Gdzie w najbliższym czasie znajdziesz triathlon dla dzieci?

Wyścigi i cykle triathlonowe to nie tylko rywalizacja dorosłych. Organizatorzy chcąc trafić z ofertą do całych rodzin, proponują również imprezy i zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Są to między innymi biegi, duathlon, aquathlon, a nawet zawody triathlonowe na krótkim dystansie.

Wszystkie informacje o imprezach triathlonowych wraz ze szczegółami znajdziesz w naszym Kalendarzu triathlonowym. W poniższym zestawieniu umieściliśmy wybrane imprezy – będzie aktualizowana o kolejne.

GREATMAN TRIATHLON

Podczas wszystkich tegorocznych zawodów GREATMAN TRIATHLON dzieci startują w duathlonie – GREATKIDS. Organizatorzy podkreślają, że harmonogram każdych zawodów przygotowany jest tak, aby mogły startować całe rodziny. Wyścigi przeznaczone są dla dzieci z roczników 2008 do 2023. Najmłodsi startują z asystą rodziców.

Teraz możesz wziąć udział w zawodach GREATMAN jeszcze taniej z kodem od Akademii Triathlonu. Kod akademiatriathlonu10 daje zniżkę na start indywidualny -10%!
ZOBACZ TEŻ: GREATMAN Kościan. Szybkie trasy i rodzinna rywalizacja w sercu Wielkopolski

Pozostałe tegoroczne zawody GREATMAN:

 • Kórnik Triathlon – 6 sierpnia
 • Kłodawa Triathlon – 19 sierpnia
 • Śrem Triathlon – 10 września

GREATKIDSFormatCenaWiekLiczba miejsc
duathlon25 – 35 zł1-15bez ograniczeń

fot. Jarek Koperski – Sport, Ewelina Puniach

Jarek Koperski – Sport, Ewelina Puniach

Jarek Koperski – Sport, Ewelina Puniach

Jarek Koperski – Sport, Ewelina Puniach

Jarek Koperski – Sport, Ewelina Puniach

Stoneman Triathlon

Start dzieci w biegu i aquathlonie jest częścią imprez Stoneman Triathlon. Zawody wyróżnia darmowe uczestnictwo najmłodszych, którzy na mecie otrzymują drobne nagrody. Kids Run przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. W aquathlonie (pływanie w płytkiej wodzie) startują dzieci w wieku 8-15 lat.

Tegoroczne zawody Stoneman:

 • Puck – 4 czerwca
 • Władysławowo – 25 czerwca
 • Szemud – 16 lipca
Kids run, AquathlonFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg, aquathlonza darmo3-15150

Garmin Iron Triathlon

Garmin Junior to zawody towarzyszące każdej imprezie Garmin Iron Triathlon. Dzieci i młodzież w wieku 1 – 15 lat mogą wystartować w zawodach biegowych na dystansie od 200 do 1000 metrów.

Garmin JuniorFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg20 – 40 złotych1-15300

Pozostałe tegoroczne zawody GIT:

 • Ślesin – 4 czerwca
 • Stężyca – 25 czerwca
 • Skierniewice – 2 lipca
 • Syców – 9 lipca
 • Elbląg – 16 lipca
 • Gołdap – 23 lipca
 • Rawa Mazowiecka – 30 lipca
 • Płock – 27 sierpnia
 • Serock – 17 września

Lotto Energy Triathlon

Tegoroczna edycja Lotto Triathlon Energy to zawody w Lublinie (odbyły się 28 maja), Gniewinie, Chełmży oraz Mrągowie. Podczas imprezy w Chełmży (13 sierpnia) dzieci w wieku 1 – 15 wystartują w Energy Kids Run. Rywalizacja podzielona zostanie na 6 kategorii wiekowych.

Energy Kids RunFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg30 złotych1-15250

Challenge Gdańsk

Zaoszczędź 10% na pakiecie na dystans średni – odbierz kod z Akademii Triathlonu! Napisz na [email protected]

W tym roku po raz kolejny powraca impreza towarzysząca Challenge Gdańsk – Trefl Aquathlon Gdańsk. Będzie to rywalizacja dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat, która odbędzie się 16 czerwca.

Etap pływacki rozegrany zostanie na plaży w Gdańsku – Brzeźnie (prawa strona mola). Etap biegowy poprowadzony jest po ścieżce rowerowej w kierunku Sopotu. Meta na molo w Gdańsku – Brzeźnie. Szczegóły w tym miejscu.

Trefl Aquathlon GdańskFormatCenaWiekLiczba miejsc
aquathlon40 złotych7-17250

Triathlon Rzeszów – Puchar Europy

W sobotę, 10 czerwca w stolicy Podkarpacia rozegrany zostanie prestiżowy Puchar Europy na dystansie olimpijskim, gdzie widzowie zobaczą jednym z najlepszych zawodników w Polsce oraz Europie. W ramach Triathlon Rzeszów zaplanowano również imprezę Rzeszów Kids – bieg i aquathlon dla najmłodszych (wiek 1 – 12 lat). Odbędzie się 11 czerwca. Program imprezy dostępny jest w tym miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Puchar Europy w Rzeszowie na dystansie olimpijskim. Kto na listach startowych?

Rzeszów KidsFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg, aquathlon60 złotych1-12350

Triathlon w Zimnej Wodzie

Triathlon w Zimnej Wodzie to impreza, która rozegrana zostanie już w ten weekend. Na starcie staną również dzieci w wieku 1-15 lat podzielone na trzy grupy. Wystartują w mini triathlonie na krótkim dystansie w sobotę, 3 czerwca.

MiniFormatCenaWiekLiczba miejsc
triathlon5 złotych1-15

Citi Handlowy 5150 Warsaw

Podczas imprezy IRONMAN 70.3 Warszawa dzieci w wieku 3-15 lat będą mogły wziąć udział w biegach. Dystans wynosił będzie od około 350 do 1.700 metrów biegu. Rejestracja w Kids Run Warsaw trwa do 4 czerwca, a impreza odbędzie się 10 czerwca.

Kids Run WarsawFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg40 – 60 złotych3-15500

JBL Triathlon Poznań

Zawody Pho3nix Kids Cup rozgrywane w ramach JBL Triathlon Poznań to wyścigi dla najmłodszych w wieku od 3 do 13 lat. Najmłodsze dzieci startują w krótkim biegu, starsze (6 – 8 lat) w duathlonie, a najstarsze w triathlonie na krótkim dystansie (100m – 2km – 400m). Impreza zaplanowana została na 18 czerwca.

PHO3NIX KIDS CUPFormatCenaWiekLiczba miejsc
bieg, duathlon, triathlon120 zł 3-13brak informacji

Enea Junior Triathlon Poznań

Enea Junior Poznań Triathlon to impreza, która odbędzie się 24 czerwca. Wystartują w niej dzieci w wieku 1-15 lat. Najmłodsi w wieku do 8 lat wystartują w mini triathlonie, a starsze dzieci rywalizowały będą w aquathlonie.

Oprócz tego rodziny wystartują w Family Aquathlon, czyli sztafecie dziecko (2-15 lat) i rodzic (brak limit wieku). Pierwszy z zawodników popłynie 50 metrów na basenie, a drugiego czeka bieg na 400 metrów.

Enea Junior Poznań TriathlonFormatCenaWiekLiczba miejsc
triathlon, aquathlon69,99 złotych1-15230/200

Enea Bydgoszcz Triathlon

Podczas Enea Bydgoszcz Triathlon (8 lipca) rozegrane zostaną bieg dla dzieci i młodzieży – Enea Tri-Fun. Zaplanowano trzy dystanse (krótki, średni, długi). Bieg jest darmowy, a młodych zawodników nie trzeba do niego rejestrować. Podobna impreza odbywa się podczas Enea Żnin Triathlon. Tegoroczną edycję rozgrywano 28 maja.

Enea Tri-FunFormatCenaWiekLiczba miejsc
biegza darmo1-13
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,302ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze