Brytyjski triathlon zatrzymuje się co najmniej do końca czerwca!

To jak do tej pory najbardziej restrykcyjna decyzja w światowym triathlonie. Brytyjski Związek Triathlonu podjął decyzję o zawieszeniu wszelkiej aktywności co najmniej do 30 czerwca 2020 roku. Dotyczy to całego brytyjskiego triathlonu – triathlonu Anglii, triathlonu Szkocji, walijskiego triathlonu i Triathlon Trust.

W oświadczeniu czytamy:

„Trudno było podjąć taką decyzję, jednak w świetle szybko zmieniającej się sytuacji, związanej z pandemią COVID-19, uważamy, że konieczne jest przedłużenie okresu zawieszenia organizacji zawodów i wszelkich aktywności związanych z triathlonem.  Najnowsza instrukcja rządu nakazuje pozostanie w domu przez najbliższe tygodnie. Jednak spodziewamy się dalszego ograniczania przemieszczania się i aktywności. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest podjęcie takich kroków, które pomogą ochronić zdrowie sportowców, działaczy, trenerów, wolontariuszy i widzów oraz zmniejszą ryzyko dodatkowego obciążenia służb ratowniczych”. 

Kilka dni temu Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich zawodów i aktywności co najmniej do końca kwietnia 2020 roku. W świetle rozprzestrzeniającej się pandemii i odwołania IO zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia, należy się spodziewać kolejnych obostrzeń i odwoływania zawodów.

Łukasz Grass
Łukasz Grasshttp://www.lukaszgrass.pl
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,854FaniLubię
543ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

26cz06:0011:00Frydman Triathlon 2022

26cz06:0011:00Triathlon Pniewy 2022

26cz08:0015:00Garmin Iron Triathlon Stężyca 2022

Najpopularniejsze

X
X