Brytyjski triathlon zatrzymuje się co najmniej do końca czerwca!

To jak do tej pory najbardziej restrykcyjna decyzja w światowym triathlonie. Brytyjski Związek Triathlonu podjął decyzję o zawieszeniu wszelkiej aktywności co najmniej do 30 czerwca 2020 roku. Dotyczy to całego brytyjskiego triathlonu – triathlonu Anglii, triathlonu Szkocji, walijskiego triathlonu i Triathlon Trust.

W oświadczeniu czytamy:

„Trudno było podjąć taką decyzję, jednak w świetle szybko zmieniającej się sytuacji, związanej z pandemią COVID-19, uważamy, że konieczne jest przedłużenie okresu zawieszenia organizacji zawodów i wszelkich aktywności związanych z triathlonem.  Najnowsza instrukcja rządu nakazuje pozostanie w domu przez najbliższe tygodnie. Jednak spodziewamy się dalszego ograniczania przemieszczania się i aktywności. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest podjęcie takich kroków, które pomogą ochronić zdrowie sportowców, działaczy, trenerów, wolontariuszy i widzów oraz zmniejszą ryzyko dodatkowego obciążenia służb ratowniczych”. 

Kilka dni temu Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich zawodów i aktywności co najmniej do końca kwietnia 2020 roku. W świetle rozprzestrzeniającej się pandemii i odwołania IO zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia, należy się spodziewać kolejnych obostrzeń i odwoływania zawodów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane