Triathlon na Reebok CrossFit Games 2012

W Stanach Zjednoczonych zakończyły się niedawno zawody Reebok CrossFit Games 2012. Wyłoniły one dwie osoby, które otrzymały tytuły „The Fittest on Earth”. Podczas szóstej edycji zawodów, zawodnicy musieli zmierzyć się z piętnastoma specjalnie opracowanymi treningami sprawdzającymi ich umiejętności fizyczne. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o dziesięć podstawowych parametrów treningu ogólnorozwojowego takich jak: wydolność układu naczyniowo-sercowego, wytrzymałość, siła, elastyczność, moc, koordynacja, zwinność, równowaga i dokładność.  Tegoroczna rywalizacja przewidywała wiele niespodzianek: część zadań została ogłoszona tydzień przed rozpoczęciem zawodów, o pozostałych, zawodnicy dowiadywali się kilka minut przed ich rozpoczęciem.  W czasie dodatkowego dnia uczestnicy zmierzyli się z triathlonem – pływanie na dystansie 700-metrów, 8 kilometrów jazdy rowerem górskim po nierównym terenie oraz 11,3 kilometrów biegu szlakiem górskim Microwave Mountain, zawodnicy zmierzyli się również z przygotowanym torem przeszkód Na uczestników finałowych zawodów czekała niespodzianka. Bez wcześniejszej zapowiedzi, organizatorzy zafundowali im dodatkowy dzień zmagań triathlonowych – pływanie w oceanie, jazda rowerem górskim po ciężkim terenie i ponad 11-kilometrowy bieg z dużymi przewyższeniami. Wszystko w kalifornijskim upale.

 

Film ze zmagań triathlonowych podczas Reebok CrossFit Games 2012.

 

 

W tym roku po raz drugi Reebok wystąpił jako główny sponsor zawodów CrossFit Games. Tegoroczne zawody rozpoczęły się w lutym, gromadząc ok. 70 tysięcy osób, co świadczy o coraz większej popularności imprezy, ponieważ w 2011 r. obecnych było 26 tysięcy osób. Po ukończeniu pięciu treningów, w ciągu pięciu tygodni eliminacji, 60 najlepszych mężczyzn i kobiet, a także 30 zespołów
z 17 regionów, zakwalifikowało się do 3-dniowych zawodów regionalnych, które wyłoniły finałowych uczestników zawodów Reebok CrossFit Games 2012.

 

My ze swojej strony – Akademii Triathlonu – mamy nadzieję, że nasza dyscyplina na stałe wpisze się w cykl konkurencji Reebok CrossFit Games. Przypominamy jednocześnie, że Reebok jest partnerem At Teamu – klubu Akademii Triathlonu , do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Jeszcze raz odsyłamy do artykuły opisującego całą inicjatywę.

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane