Triathlon na Reebok CrossFit Games 2012

W Stanach Zjednoczonych zakończyły się niedawno zawody Reebok CrossFit Games 2012. Wyłoniły one dwie osoby, które otrzymały tytuły „The Fittest on Earth”. Podczas szóstej edycji zawodów, zawodnicy musieli zmierzyć się z piętnastoma specjalnie opracowanymi treningami sprawdzającymi ich umiejętności fizyczne. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o dziesięć podstawowych parametrów treningu ogólnorozwojowego takich jak: wydolność układu naczyniowo-sercowego, wytrzymałość, siła, elastyczność, moc, koordynacja, zwinność, równowaga i dokładność.  Tegoroczna rywalizacja przewidywała wiele niespodzianek: część zadań została ogłoszona tydzień przed rozpoczęciem zawodów, o pozostałych, zawodnicy dowiadywali się kilka minut przed ich rozpoczęciem.  W czasie dodatkowego dnia uczestnicy zmierzyli się z triathlonem – pływanie na dystansie 700-metrów, 8 kilometrów jazdy rowerem górskim po nierównym terenie oraz 11,3 kilometrów biegu szlakiem górskim Microwave Mountain, zawodnicy zmierzyli się również z przygotowanym torem przeszkód Na uczestników finałowych zawodów czekała niespodzianka. Bez wcześniejszej zapowiedzi, organizatorzy zafundowali im dodatkowy dzień zmagań triathlonowych – pływanie w oceanie, jazda rowerem górskim po ciężkim terenie i ponad 11-kilometrowy bieg z dużymi przewyższeniami. Wszystko w kalifornijskim upale.

 

Film ze zmagań triathlonowych podczas Reebok CrossFit Games 2012.

 

 

W tym roku po raz drugi Reebok wystąpił jako główny sponsor zawodów CrossFit Games. Tegoroczne zawody rozpoczęły się w lutym, gromadząc ok. 70 tysięcy osób, co świadczy o coraz większej popularności imprezy, ponieważ w 2011 r. obecnych było 26 tysięcy osób. Po ukończeniu pięciu treningów, w ciągu pięciu tygodni eliminacji, 60 najlepszych mężczyzn i kobiet, a także 30 zespołów
z 17 regionów, zakwalifikowało się do 3-dniowych zawodów regionalnych, które wyłoniły finałowych uczestników zawodów Reebok CrossFit Games 2012.

 

My ze swojej strony – Akademii Triathlonu – mamy nadzieję, że nasza dyscyplina na stałe wpisze się w cykl konkurencji Reebok CrossFit Games. Przypominamy jednocześnie, że Reebok jest partnerem At Teamu – klubu Akademii Triathlonu , do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Jeszcze raz odsyłamy do artykuły opisującego całą inicjatywę.

 

 

Poprzedni artykułWitam!
Następny artykuł(Nie)ludzka strona triatlonu.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,978FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X