Trwają zapisy na kolejną edycję Night Run. Gdzie i kiedy nocne biegi?

Nocne biegi to część weekendów IRONMAN Poland. Sportowa impreza odbywa się w trzech miastach: Warszawie, Gdyni i Poznaniu. Organizatorzy stawiają nie tylko na atmosferę, lecz także edukację.

ZOBACZ TEŻ: Sportowcy przeciwko dopingowi. Czwarta edycja „Biegam z czystą przyjemnością”

Jak wyglądają nocne biegi?

W każdym mieście obowiązuje limit uczestników. Na pojedynczy bieg może zapisać się maksymalnie 1500 osób. Udział mogą wziąć osoby, które rocznikowo mają przynajmniej 14 lat (urodzone w 2010 roku lub wcześniej). Pakiety startowe zawierają opaskę LED.

Organizatorem jest Sport Evolution Group Sp. z o.o. Główne założenie Night Run to rozrywka na krótkim dystansie. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Poznańska trasa poprowadzi przez teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. W Gdyni będzie można pobiec wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, a meta znajdzie się na Plaży Śródmieście. Z kolei warszawscy uczestnicy spotkają się m.in. na obszarze Multimedialnego Parku Fontann.

Terminy:

  • Warszawa – 7 czerwca
  • Gdynia – 2 sierpnia
  • Poznań – 30 sierpnia

Night Run ma przede wszystkim dostarczyć dobrej zabawy i rozrywki, ale równolegle także edukować – komentuje Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy IRONMAN Poland. Chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo biegaczy po zmroku. Stąd między innymi opaska LED w pakiecie startowym każdego uczestnika.

W tym miejscu można znaleźć informacje o zapisach i regulamin biegów w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane