Turek o sekundę lepszy od Borkowskiego [WYNIKI Triathlon Radłów]

Dzisiaj uczestnicy Grupa Azoty Triathlon Radłów wystartowali do rywalizacji na dystansie 1/4 IM. Rywalizacja mężczyzn toczyła się do ostatnich metrów, a przewaga zwycięzcy wynosiła tylko sekundę!

Szósta edycja Triathlon Radłów zakończona została w niedzielę, a zawodnicy ścigali się na dystansie 1/4 Ironman. Do pokonania mieli najpierw 950 metrów po Zalewie Radłowskim, następnie czekały ich dwie pętle na rowerze (45 km), a całość kończyła się biegiem na dystansie 10,5 km.

Pływanie pośród mężczyzn najlepiej rozpoczął Jan Strączek, który pokonał pierwszą część rywalizacji w czasie 00:15:31. Tomasz Borkowski był kilkanaście sekund gorszy z czasem 00:15:47.

Borkowski świetnie radził sobie na rowerze, osiągając również tutaj doskonały wynik. Pokonał 45 km z czasem 1:03:27, co dało mu prowadzenie. Około minuty za nim był Marcin Turek, który przejechał trasę z czasem 1:04:35.

To właśnie tych dwóch zawodników rozegrało między sobą zaciętą walkę o zwycięstwo. Turek nadrabiał stratę do swojego rywala podczas biegu, a o triumfie zdecydowała jedna sekunda! Ostatecznie to Marcin Turek wygrał wyścig z czasem 02:05:45. Tomasz Borkowski zajął 2. miejsce z czasem 02:05:46. Na podium także Andrzej Michalski z czasem 02:06:23.

10 Piotr Olak 02:11:02

Pośród kobiet fantastycznym występem popisała się Patrycja Jasińska. Zawodniczka jako pierwsza zameldowała się w strefie zmian i wskoczyła na rower. Trasę pokonała z najlepszym czasem i nie dała żadnych szans rywalkom także w biegu. Na metę przybiegła z czasem 02:21:01, osiągając aż 7 minut przewagi nad kolejną Aliną Kłosowicz (02:28:33). Na 3. miejscu Agnieszka Roman (02:35:04).

– Melduję wykonanie zadania. Pierwsza kategorii open. Pozamiatane. Dobrze się pływało, chociaż miałam starą piankę. Rower był mega ciężki, bo wiało, a więc jedna strona cały czas pod wiatr. W drugą stronę spoko, bo nawet do 42 km/h. Bieganie było już pod kontrolą. Ogólnie jest mega zadowolona. To było dobre przetarcie przed połówką na MP w Poznaniu – powiedziała w relacji na IG.