Twój pies może mieć konto na Stravie!

Strava to bez wątpienia jedna z ulubionych aplikacji triathlonistów, biegaczy i kolarzy. Ostatnio wprowadzona zamiana będzie natomiast cieszyć aktywnych właścicieli psów. A jak się okazuje, tych jest całkiem sporo. 

ZOBACZ TEŻ: Zepp AI. Smartwatch ze sztuczną inteligencją przemówi do zawodnika

Strava dla psów

Strava ogłosiła nową współpracę z marką inteligentnych obroży dla psów Fi. Urządzenie działa dokładnie w taki sam sposób jak sportowy zegarek z funkcją GPS. Obroża ma wbudowane systemy pozycjonowania satelitarnego i pozwala na monitorowanie podstawowych wskaźników zdrowotnych, takich jak sen i liczba wykonanych kroków. „Smart obroża” posiada również łączność z LTE, aby pomagać w odnalezieniu zagubionych pupili. 

Od końca lutego wszystkie te dane znajdą swoje miejsce na Stravie. Fi automatycznie prześle ukończone spacery czy biegi i zsynchronizuje je ze Stravą. Pomysł nie jest jednak jedynie zabawną inicjatywą. Ma on swoje realne uzasadnienie. 

Źródło: Strava

Z opublikowanego raportu Strava Year In Sport Trend Report z 2023 roku wynika, że aż 76% sportowców posiadająych zwierzęta, twierdzi, że ich pupile są dla nich znaczącą motywacją do wyjścia z domu, długich spacerów oraz biegania. Część z nich przyznaje również, że trening ze zwierzętami jest przyjemniejszy. 

Psia społeczność zyskała również element rywalizacji, ponieważ aplikacja udostępnia możliwość podglądu wyników innych właścicieli i ich czworonogów. Koszt smart obroży zsynchronizowanej ze Stravą zaczyna się od 3.20$ tygodniowo, czyli około 13 zł. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze