Utah, Gijon i Poznań

W swoim pierwszym triathlonie od 22 lat, 40-letni już Lance Armstrong zajął wysoką – piątą – pozycję. Na mecie pojawił się zaraz za obrońcą tytułu 4-krotnym Mistrzem Świata XTERRA, Conradem Stolzem. Lance do pierwszego zawodnika – Nicolasa Lebruna – stracił 4 minuty (2:24:26), drugi na mecie był Dan Hugo (2:24:50) a trzecie miejsce zajął Josiah Middaugh (2:25:37). Armstrong był szybszy od takich triathlonistów jak Tim DeBoom oraz Craig Evans.

 

Drugim dużym multisportowym wydarzeniem weekendu były Mistrzostwa Świata w Duathlonie, które odbyły się w Gijon. Wśród kobiet medale zotały rozdane pomiędzy Kate Hewison (GBR), Jenny Schulz (GER) oraz Sandrę Levenez (FRA), wyprzedzoną dosłownie na finiszu.

 

W czasie startu mężczyzn ciężko było wytypować potencjalnych faworytów. Mimo licznych ataków na rowerze, rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w końcówce, na ostatniej części biegowej. Jako pierwszy linię mety przekroczył Serio Silva (POR), za nim kolejno Roger Roca Dalmau (ESP) oraz jego rodak Victor Manuel Del Corral Morales.

 

Z kolei w rozegranych w Poznaniu zawodach duathlonowych (Wierzowiecki Group XDU 2011) wygrał nasz kolega – Filip Przymusiński, który pojawił się na mecie przed Marcinem Ławickim i Wiktorem Leśniewskim. Zawody te zostały zorganizowane na najwyższym poziomie. Zapewniły dużo wrażeń zarówno zawodnikom, jak i kibicom, którzy, z uwagi na dobrze rozplanowaną trasę, mogli na bieżąco śledzić rywalizację. Wyniki mogą Państwo pobrać poniżej.

 

Zawodnikom i organizatorom gratulujemy!

Wyniki open – Wierzowiecki Group XDU 2011

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

 1. To, że zawodnicy jechali na własny rachunek to raczej nic nowego, bardzo wiele jest takich startów, w których zawodnicy finansują całość kosztów ze swojej kieszeni. Jako ciekawostkę powiem, ze gdy Agnieszka Jerzyk zdobywała w Rimini medal na Mistrzostwach Świata, to żeby wejść na podium musiał pożyczać koszulkę narodową, bo tylko w takim stroju można być dekorowanym (przepisy ITU- National Uniform Only)

 2. @Elim, oczywiście, że nie startował. Miałem na myśli Craiga Evansa – poprawione.

  Polki startowały w Juniorach a Maciej Kubiak w U23 – w newsie skupiłem się na starcie Elity, w którym Polacy nie startowali.

 3. Startowali też inni Polacy ale autor tego nie dostrzega:

  http://www.triathlon.org/results/results/2011_gijon_itu_duathlon_world_championships/5606/

  http://www.triathlon.org/results/results/2011_gijon_itu_duathlon_world_championships/5605/

  W Gijon podobno Polacy startowali za prywatne pieniądze (czytaj klubów i sponsorów), bo PZTRI wypiął się na te mistrzostwa, nie opłacił nawet wpisowego. Niektórzy zawodnicy pojechali sami (bez trenerów) aby zaoszczędzić na kosztach).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane