Awatary Zwift i streaming na żywo. Co jeszcze zobaczysz na mistrzostwach Polski w indoor triathlonie?

Na opublikowanej na początku roku przez PZTri liście zawodów pojawiły się mistrzostwa Polski w indoor triathlonie. Wiadomo już, że na uczestników czekają nie tylko bieżnie i trenażery.

ZOBACZ TEŻ: Krótkie dystanse i dobra zabawa pod dachem. Gdzie i kiedy odbędzie się Indoor Triathlon Series?

Triathlonowe zawody pod dachem mają już potwierdzoną datę: 13 i 14 kwietnia. Zawodnicy zmierzą się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, w gminie Czerwonak.

Plan mistrzostw Polski w indoor triathlonie

Wyścigi odbędą się pod szyldem Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak. Będą się ścigać triathloniści Age Group i Elita. Poza tym – na chętnych czeka też Turniej Nadziei Olimpijskich w indoor triathlonie.

Każdy uczestnik będzie miał przypisanego swojego awatara w aplikacji Zwift, co umożliwi śledzenie ich zmagań na animowanych trasach, wyświetlanych na ekranie. Organizatorzy planują też streaming wyścigów na żywo.

Obecnie wciąż trwają zapisy na mistrzostwa. W piątek (12 kwietnia) zawodników czeka odprawa online. Na pierwszy dzień zaplanowane są wyścigi AG, w 14 seriach, a drugi dzień to Turniej Nadziei Olimpijskich i zawody Elity.

Dystanse:

  • wyścigi AG: 0,4 m – 8 km – 2 km
  • wyścigi Elity: kwalifikacje (2 x 0,2 km – 4 km – 1 km) i finały (2 x 0,2 km – 4 km – 1 km)
  • Turniej Nadziei Olimpijskich: kwalifikacje (2 x 0,2 km – 4 km – 1 km) i finały (2 x 0,2 km – 4 km – 1 km)

Na czym będzie można się ścigać? Na uczestników czekają łukowe bieżnie beznapędowe Bodytone ZROT4 i trenażery Tacx NEO 3M Garmin.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane