IRONMAN sprzedany za 730 milionów dolarów!

Wanda Sports Group sprzedaje IRONMANA do Advance Publications, amerykańskiej firmy medialnej, która jest właścicielem Condé Nast i posiada znaczny pakiet akcji w Discovery. Cena transakcji to 730 mln dolarów.

Advance kupuje zatem cały biznes WTC, na który składają m.in. flagowe triatlony IRONMAN i IRONMAN 70.3, Rock 'n’ Roll Marathon Series oraz wyścigi kolarstwa górskiego Epic Series. Grupa IRONMAN od ponad 40 lat jest właścicielem i organizatorem Mistrzostw Świata IRONMAN Hawaii, a także ponad 235 imprez w ponad 50 krajach.

W kupno IRONMANA zaangażowana jest również spółka private equity Orkila Capital – będzie współinwestorem w Ironman. Jesse Du Bey, partner zarządzający w Orkila, ponownie dołączy do zarządu Ironmana. Du Bey był wcześniej dyrektorem zarządzającym w Providence Equity Partners i kierował inwestycją firmy w Ironmana 12 lat temu.

Hengming Yang, prezes i dyrektor generalny Wanda Sports Group:

„Ta transakcja stanowi doskonały wynik dla obu stron. Advance pozyskuje największego na świecie organizatora imprez sportowych na masową skalę oraz portfolio marek, które są synonimem doskonałości ”

Andrew Messick, prezes i dyrektor generalny Ironman:

„Dziękujemy Wanda Sports Group za wsparcie w ciągu ostatnich czterech lat i jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Advance. ”

Chińska firma, należąca do Dalian Wanda Group, miliardera Wanga Jianlina, kupiła Ironmana w 2015 roku od Providence Equity Partners za 650 mln USD plus długi, które w 2015 roku wyceniane były na prawie 250 mln, co dawało łączną kwotę około 900 milionów dolarów!

Ostatnio o kupno Ironmana bardzo intensywnie zabiegała organizacja PTO (Professional Triathletes Organization). Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ>

Tuż po kupnie Ironmana przez Dalian Wanda, stał się on częścią Wanda Sports Group, która w zeszłym roku weszła na giełdę w Stanach Zjednoczonych.

Jednak od czasu debiutu w 2019 roku akcje Wanda Sports spadły na nowojorskiej giełdzie o około 63%, co dało wartość rynkową firmy na poziomie około 409 milionów dolarów. Negocjacje i poszukiwanie kupca na IRONMANA trwały intensywnie od kilku miesięcy.

Formalna sprzedaż zostanie zakończona w drugim kwartale 2020 r.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze