Warsztaty rowerowe w Pruszkowie – relacja.

0

Dzisiejsza pogoda za oknem nie zachęcała do wychodzenia z domu – przynajmniej na Mazowszu. Na chodnikach „szklanka”, nie dało się iść, a co dopiero mówić o bieganiu czy jeździe na rowerze. Pomimo tego niektórym udało się zrobić bardzo dobry trening kolarski, na zorganizowanych przez Akademię Triathlonu warsztatach rowerowych. Spotkaliśmy się na krytym torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie. Jest to jeden z najlepszych tego typu obiektów w Europie, z najszybszym torem kolarskim z sosny syberyjskiej.

 

{gallery}pruszkow_1{/gallery}

Warsztaty, w których udział wzięło 14 osób rozpoczęły się spotkaniem z panem Andrzejem Piątkiem. Usłyszeliśmy wykład na temat makrocyklu przygotowawczego do głównego startu. W trakcie bardzo merytorycznej prelekcji, pojawiło się również bardzo wiele anegdot z przygotowań do startów Pauli Goryckiej, obecnej zawodniczki trenera, czy Mai Włoszczowskiej, którą Pan Andrzej doprowadził do srebrnego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Zainteresowanie było bardzo duże, o czym świadczyła ilość pytań z sali.

 

{gallery}pruszkow_2{/gallery}

Drugą częścią warsztatów była praktyka. Każdy z uczestników otrzymał dopasowany do siebie rower na „ostrym kole” i ruszyliśmy na tor. Na początku trochę niepewnie, każdy próbował swoich sił na dole toru, aby przyzwyczaić się do jazdy bez hamulców. Pan Jerzy Brodawka – specjalista od rowerów i jazdy na torze przekazał uczestnikom kilka cennych wskazówek, jak należy poruszać się na torze i co robić, żeby jeździć szybciej i wyżej. Po tej krótkiej rozmowie od razu znalazło się kilku chętnych do jazdy po wysokich łukach. Większość zrobiła sobie dobry trening w wyśmienitych warunkach i oznajmiła, że będzie tu wracać. Po dwugodzinnej jeździe na torze ponownie udaliśmy się na część teoretyczną.

 

{gallery}pruszkow_3{/gallery}

W ostatniej części warsztatów uczestnicy wysłuchali specjalistów z firmy Shimano, którzy opowiedzieli o najnowszych technologiach w komponentach rowerowych oraz dopasowywaniu butów rowerowych. Całość została zakończona krótkim wykładem Trenera Andrzeja Piątka na temat istotności diagnostyki w trakcie uprawiania sportu zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim.

 

{gallery}pruszkow_4{/gallery}

Warsztaty rowerowe już za nami, ale Akademia Triathlonu wciąż poszerza swoją ofertę spotkań, konsultacji i obozów. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz zakładki „Obozy i szkolenia” oraz do trenowania razem z nami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here