World Triathlon wspiera czysty sport. Chce edukować trenerów i zawodników

World Triathlon opublikowało właśnie antydopingowe plany edukacyjne na 2023 rok. Każdy z kursów zawiera informacje i ćwiczenia, a także testy. Wszystko w ramach akcji „Triathlon – czysty sport”.

ZOBACZ TEŻ: „Biegam z czystą przyjemnością”: Akcja charytatywna Polskiej Agencji Antydopingowej

Organizacja World Triathlon chce podnosić świadomość dotyczącą dopingu i jego konsekwencji. Niedawno opublikowany został pełny program, który zawiera między innymi materiały edukacyjne, szkolenia online i testy, które przeznaczone są dla zawodników i trenerów.

Pod koniec programu sportowiec będzie świadomy zasad i wartości związanych z czystym sportem – czytamy w założeniach programu. We wstępie czytamy, że idea programu antydopingowego opiera się na nieodłącznej wartości, jaką jest duch sportu, czyli „celebracji ludzkiego ducha, ciała i umysłu, co jest istotą olimpizmu”.

Program jest kilka, a każdy składa się z innego modułu edukacyjnego, a także testu. Ten trzeba zdać na 80%, aby otrzymać certyfikat. Każdy z kursów daje szanse na zaznajomienie się z zasadami antydopingowymi. Może być też sposobem na odświeżenie informacji.

Dla kogo program antydopingowy?

Aktualnie dostępne są cztery programy. Wszyscy zawodnicy i trenerzy, którzy zobowiązali się do ukończenia kursów, mają na to czas do 31 sierpnia tego roku. World Triathlon podkreśla, że specjalny moduł edukacyjny dla zawodników age group jest w trakcie przygotowania.

Cztery dostępne programy:

  • program dla trenerów (High Performance Coach Anti-Doping Education). Przeznaczony jest dla trenerów akredytowanych na eventy World Triathlon. Od tego roku organizacja wymaga od wszystkich trenerów uzyskania akredytacji, aby mogli ukończyć program antydopingowy.
  • moduł dla młodych zawodników (Youth Athlete Anti-Doping Education). Dla juniorów i zawodników U23, którzy wezmą udział w World Triathlon Championship Finals, a także mistrzostwach w sprincie i mistrzowskiej rywalizacji sztafet
  • moduł dla zawodników międzynarodowych (International Athletes Anti-Doping Education 2023). Przeznaczonych dla zawodników, którzy uwzględnieni są w rankingach World Triathlon (zimowe, długi dystans, aquathlon i inne)
  • program dla paratriathlonistów wszystkich grup (International Para Athletes Anti-Doping Education 2023)

Więcej informacji o poszczególnych modułach edukacyjnych znaleźć można na dedykowanej podstronie World Education and Knowledge Hub.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze