Szybki Krawczyk. Udany powrót Jerzyk [WYNIKI Greatmana Śrem]

Za nami pierwszy wyścig wchodzący w skład serii Greatman Triathlon Trilogy 2022. Wczoraj ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało na trasie wyścigu w Śremie.

Start i meta zawodów usytuowane były na plaży miejskiej, nad jeziorem Grzymisławskim. Kobiety oraz mężczyźni walczyli na dystansach 1/4 IM oraz 1/8 IM (indywidualnie oraz w sztafetach). Najmłodsi ścigali się w ramach serii GreatKIDS.

1/4 IM Mężczyźni

Najlepszym wynikiem może pochwalić się Jacek Krawczyk, który na dystansie 1/4 IM jako jedyny złamał barierę 2 godzin (01:55:18). Drugie miejsce zdobył Sylwester Swat (02:04:11), a trzecie Damian Marciniak (02:05:22).

10 Michał Chmielewski 00:15:29 01:08:41 00:43:05 02:11:06

Zobaczcie, jak trasę Greatmana w Śremie przemierzał trzeci na ćwiartce Damian Marciniak.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Damian Marciniak (@triatlonczyk)

1/4 IM Kobiety

W kategorii kobiet triumfowała Aleksandra Andryszak, która była zdecydowanie najszybsza w każdej dyscyplinie. Zwyciężczyni wyścigu przebyła trasę 1/4 IM w czasie 02:38:32. Musiało upłynąć ponad 10 minut, zanim na mecie pojawiła się druga zawodniczka Edyta Swat (02:49:57). Trzecie miejsce padło łupem Justyny Zielińskiej (02:53:36).

1/8 IM Mężczyźni

Trasę 1/8 IM najszybciej pokonał Wiktor Eliasz. Był to jedyny zawodnik, który zdołał zejść poniżej 60 minut (59:42). Drugi był Karol Janicki,  (1:00:06), a trzeci Dominik Dańkowski (01:00:49).

1/8 IM Kobiety

Agnieszka Jerzyk udanie wróciła do szybkiego ścigania po narodzinach córeczki. Nasza olimpijka z dużym spokojem wygrała wyścig na dystansie 1/8 IM, z czasem 01:05:01. Drugie miejsce na podium zajęła Natalia Krawczyk (01:05:59), a trzecia była Matylda Wojakiewicz (01:07:41).

10 Magdalena Smolińska 00:09:34 00:46:30 00:28:18 01:31:20

O komentarz do zawodów poprosiliśmy Agnieszkę Szwedowicz, która na trasie 1/8 IM zajęła 5. miejsce (zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej):

„Było super. Trasa rowerowa w miarę łatwa, zero dziur, jedynie te nawroty… (czyli coś, w czym jestem słaba). Trasa biegowa też git, jeden tylko podbieg. Jedynie do czego mogę się przyczepić, to brudna woda w sumie zamulona. Organizacja super – dużo wolontariuszy. Widać, że wszyscy się mega starali. Było to czuć, bo każdy był pomocny. No i fajnie, że były nagrody za kategorie wiekowe, bo to rzadko się zdarza. Chętnie tam wrócę”.

Post udostępniony przez Agnieszka Szwedowicz (@tri_szwed)

Greatman Triathlon Trilogy

W tym sezonie do rozegrania pozostały jeszcze dwa wydarzenia z serii Greatman Triathlon Trilogy. Pierwsze z nich odbędą się w Kórniku (7 sierpnia), a kolejne w Kościanie (10 września). Zapisy są już otwarte. Przy wcześniejszej rejestracji obowiązują rabaty na opłatę startową.