Kto z Polaków ukończył wyścig Norseman 2022 z czarną koszulką?

Wczoraj zakończył się jeden z najbardziej ekstremalnych triathlonów na świecie Norseman 2022. W wyścigu udział wzięło dziewięcioro zawodników z Polski. Zobaczcie, kto dotarł do mety i komu udało się wywalczyć czarną, a komu białą koszulkę finiszera.

Jon Sæverås Breivold drugi raz z rzędu wygrał zawody Norseman, a przy tym ustanowił nowy rekord trasy. Zwyciężczynią w kategorii kobiet została Brytyjka Eilidh Prise. O czasach najlepszych mężczyzn i kobiet możecie przeczytać po kliknięciu w poniższy odnośnik.

W dalszej części koncentrujemy się na wynikach Polaków w Norseman 2022.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowity rekord trasy w Norseman 2022!

Liczby związane z Norseman 2022

W wyścigu na dystansie pełnego Ironmana udział wzięło 306 uczestników.

Na zdobycie najważniejszej nagrody, czyli czarnej koszulki finiszera zapracowało 160 osób, w tym 31 kobiet i 129 mężczyzn.

Od wczoraj białą koszulkę finiszera z dumą będzie mogło nosić 36 mężczyzn i 23 kobiety.

Czym są czarne i białe koszulki na Norseman?

Uczestnicy wyścigu nie otrzymują za dotarcie do mety żadnych finansowych nagród. Jedyną materialną nagrodą są koszulki finiszera, które występują w kolorze czarnym oraz białym.

Pierwszych 160 zawodników, którzy zmieszczą się w limicie* i przejdą pozytywnie kontrolę medyczną, jest puszczanych w dalszą trasę do schroniska Gaustatoppen i na mecie otrzymuje czarną koszulkę. Kolejni zawodnicy, poczynając od 161. zawodnika na punkcie 32,5 km, ze względów bezpieczeństwa nie wspinają się już na szczyt, tylko ruszają w trasę do hotelu Gaustablikk Hoyfjellshotel (również jest to wymierzona trasa pełnego Ironmana).

* Obowiązują limity czasowe:

  • 14 godzin i 30 minut na wyjściu z punktu 32,5 km biegu;
  • 15 godzin i 30 minut na wyjściu z punktu 37,5 km biegu;
  • konieczna zgoda lekarza na kontynuowanie.

Wyniki Polaków na Norseman 2022

W polskiej drużynie, na którą składało się dziewięcioro zawodników, najcenniejszą nagrodę zdobyło pięcioro zawodników. Po białą koszulkę sięgnęło dwoje naszych reprezentantów.

Czarne koszulki finiszera

Mężczyźni

Ranking mężczyzn Imię i nazwisko Czas
53. Tymoteusz Goczoł 13:40:01
59. Andrzej Płocieniak 14:01:01
83. Kamil Ostapski 14:45:20
114. Artur Szafraniec 15:36:39

Kobiety

Ranking kobiet Imię i nazwisko Czas
16. Estera Żak 14:12:00

Warto zaznaczyć, że Polka otrzymała od sędziów 5-minutową karę. Gdyby nie to, ukończyłaby zawody na 13. miejscu w klasyfikacji kobiet. Niestety nieznany jest nam powód ukarania naszej zawodniczki.

***

O tym, jak było na trasie Norseman 2022, w kilku kadrach opowiada Tymoteusz Goczoł.

Pływanie zimno Tymoteusz GoczołRower Tymoteusz Goczoł

Bieg Tymoteusz Goczoł

Tymoteusz Goczoł meta

***

Białe koszulki finiszera

Kobiety

Ranking kobiet Imię i nazwisko Czas
1. Judyta Kajstura 14:26:10

Judyta Kajstura wygrała klasyfikację kobiet na białą koszulkę, uzyskując przy tym czas 14:26:10. Na punkcie 32,5 km Polka zmieściła się w limicie czasowym na czarną koszulkę, ale zameldowała się tam jako 161. uczestniczka wyścigu i jako pierwsza została skierowana na białą trasę. Tak czy tak, fantastyczne osiągnięcie. Gratulujemy!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Judyta / J (@judytakajstura)

Mężczyźni

Ranking mężczyzn Imię i nazwisko Czas
7. Adam Koronkiewicz 15:17:05

Adam Koronkiewicz był 173. na punkcie 32,5 km i zmieścił się w limicie czasowym na czarną koszulkę. Jednak zasady są nieubłagane i Polak również został skierowany na białą trasę.

Dariusza Kubickiego i Kazimierza Szulista, którzy znajdowali się na liście startowej, nie ma na liście osób, które ukończyły wyścig. Nie wiemy, czy oznacza to DNF, czy ostatecznie oni nie wystartowali.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze