#wystartujępóźniej – akcja społeczna i apel do zawodników

0

Polski Związek Triathlonu razem z partnerami rozpoczyna akcję #wystartujępóźniej. Akademia Triathlonu przyłącza się do apelu. Solidarnie chcemy robić to, o czym piszemy od początku pandemii COVID-19 – apelujemy o wyrozumiałość i zgadzamy się ze stanowiskiem PZTri i organizatorów, którzy podkreślają, że właśnie teraz “musimy szczególnie mocno pokazać jedność środowiska triathlonowego i okazać sobie wzajemne wsparcie i zrozumienie dla “siły wyższej”.

Z OŚWIADCZENIA PZTri

W apelu PZTri czytamy, że w tym roku nie będzie możliwe przeprowadzenie co najmniej części zawodów według wcześniej ogłoszonych planów. Część imprez będzie przełożona na inny termin w 2020 roku, ale “niewykluczony jest także scenariusz, że w tym sezonie nie odbędą się żadne zawody multisportowe, a najbliższe zmagania będą możliwe dopiero po opanowaniu sytuacji w kraju i na świecie”.

Komunikaty odnośnie ewentualnych zmian terminów zawodów będą pojawiały się na stronie Związku w zakładce #wystartujępoźniej oraz na stronach organizatorów.

Na Akademii Triathlonu prowadzimy specjalną tabelę imprez przełożonych i odwołanych, w której uwzględniamy wszystkie imprezy przynależące do: WTC(IRONMAN), ITU, Challenge Family, XTERRA, PZTri, Polska. Szczegóły znajdziesz TUTAJ>

Do akcji #wystartujępóźniej włączyli się triathloniści i triathlonistki, zarówno PRO jak i amatorzy. Każdego dnia na naszym Facebooku będziemy publikowali jeden film z apelem zawodników i zawodniczek. Dziś Robert Karaś, rekordzista i Mistrz Świata na dystansach Double i Triple Ironman. 

PZTri podkreśla:

Prosimy też Was o zrozumienie i zaakceptowanie faktu, że nikt nie mógł przewidzieć pandemii, z którą przyszło się nam zmierzyć. Dotyczy to w szczególności organizatorów imprez multisportowych, którzy w najbliższym czasie będą zmuszeni podejmować ciężkie decyzje związane z odwoływaniem, czy też przesunięciem terminów imprez na drugą część roku lub na sezon 2021. Organizatorzy imprez sportowych musieli już podjąć szereg działań związanych z organizacją wydarzeń oraz ponieść znaczne koszty, aby zaplanowane zawody mogły zostać przygotowane zgodnie z planem. Ważne, aby mieć świadomość że zdecydowaną większość kosztów organizacji zawodów organizatorzy już wydatkowali poprzez zamówienie elementów pakietów startowych lub zakontraktowanie konkretnych usług, dlatego jakiekolwiek kroki zmierzające do przeniesienia terminu imprezy lub jej odwołanie zawsze będzie wiązało się ze zwiększeniem kosztów organizacyjnych w przyszłości. Pandemia okazała się dla nich nie tylko problemem w sferze zdrowia, ale przede wszystkim niespodziewanym zagrożeniem związanym z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą.

W tej sytuacji prosimy Was o zrozumienie i dołączenie się do naszej akcji #wystartujępóźniej w ramach której okazujemy solidarność środowiska triathlonowego poprzez pozostawienie wpisowego w przypadku odwołania imprez lub zmiany terminu zawodów.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here