Mistrzostwa świata XTERRA: Francuzi kolejny raz dominują! Jakie wyniki Polaków?

We włoskim Trydencie zawodnicy crosstriathlonu rywalizowali o tytuły mistrzów świata. Wśród profesjonalistów po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się Francuzi  – Arthur Serrieres i Solenne Billouin. Na starcie XTERRA World Championship zameldowało się również sześcioro age-grouperów z Polski. Jak sobie poradzili?

W sobotę 23 września we włoskim Trydencie rozegrane zostały zawody XTERRA World Championship – crosstriathlonowe mistrzostwa świata. Na starcie stanęło ponad 800 uczestników z 55 krajów. Na dystansie 1500 m pływania, 32 km roweru i 10 km biegu o tytuły rywalizowali zawodnicy elity oraz age-group.

Polacy na mistrzostwach świata XTERRA

Wśród age-grouperów do rywalizacji o mistrzostwo świata stanęło sześciu Polaków. Najlepiej spośród nich poradziła sobie Michalina Bąk, która zajęła 26. miejsce w kategorii OPEN oraz 5. miejsce w kategorii wiekowej F30-34.

W TOP10 swoich kategorii wiekowych ulokowały się również Ewa Wójcik (F60-64) – 6. miejsce (150. OPEN) oraz Katarzyna Galewicz – 10. miejsce F45-49 i 36. miejsce OPEN. Maria Wójcik rywalizację mistrzostw świata zakończyła na 17. pozycji kategorii F30-34 (90. OPEN).

W wyścigu mężczyzn Bartek Otrasz zajął 16. miejsce w swojej kategorii wiekowej (M40-44) i 89. miejsce OPEN. Maciej Rycyk ulokował się na 20. miejscu M45-49 i 148. miejscu spośród wszystkich zawodników.

Źródło: Facebook XTERRA

Francuska dominacja

W wyścigu elity mistrzostwa świata kolejny sezon z rzędu zdominowali Francuzi. Arthur Serrieres, który na ostatnich kilometrach wyprzedził Felixa Forissiera, sięgnął po mistrzowski tytuł po raz czwarty w swojej karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Duńczyk Sloth Nielsen.

Najszybszą kobietą PRO okazała się Solenne Billouin. Reprezentująca Francję zawodniczka obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzyni świata, pokonując swoją rodaczkę Alizee Paties. Brązowy medal zdobyła Holenderka Diede Diederiks.