Rywalizacja u bram Dolomitów. Polacy gotowi na mistrzostwa świata XTERRA

Drugi raz w historii Trydentu gościł będzie mistrzostwa świata XTERRA. W weekendowej rywalizacji wystartuje sześcioro zawodników z Polski.

Nowy sezon XTERRA, czyli pionierskich wyścigów crosstriathlonu przyniósł spore zmiany. Zawodnicy elity walczyli w tym roku o większe nagrody podczas serii wyścigów Gold rozgrywanych na całym świecie – między innymi w Kenting (Tajwan), Namurze (Belgia) i Zittau (Niemcy).

Slota na mistrzostwa świata uzyskać można było w jednym z kilkudziesięciu wyścigów na całym świecie – gwarantowała go wygrana w swojej grupie wiekowej lub wysoka pozycja w evencie Gold. Drugi raz w historii finał odbędzie się w Trydencie, u bramy Dolomitów Brenty. Zawodników czeka 1,5 km pływania, 32 kilometry roweru oraz 10 kilometrów biegu.

W mistrzowskich wyścigach udział weźmie ponad 800 osób z 55 krajów. Elita walczyła będzie nie tylko o prestiż i wysokie miejsca, ale również 100.000€ do podziału. W tej edycji imprezy pośród age-grouperów mamy sześcioro zawodników z Polski. Pełna lista startowa znajduje się w tym miejscu.

#Imię i nazwiskoKategoria wiekowa
537Bartek OtraszM40-44
548Maciej RycykM45-49
164Maria WójcikK30-34
173Michalina BąkK30-34
236Katarzyna GalewiczK45-49
291Ewa WójcikK60-64

Gdzie oglądać rywalizację w mistrzostwach świata XTERRA?

Relacja z zawodów XTERRA dostępna będzie na stronie Xterra Planet. Można będzie je również oglądać bezpośrednio na YouTube. Wystarczy, że klikniesz poniżej. Plan relacji:

  • 21 września (14:00) – Trentino Short Track
  • 23 września (9:00) – Mistrzostwa świata
  • 24 września (16:00) – Sztafeta Short Track

Trasa zawodów

Zawody rozpoczną się od pływania w jeziorze Molveno. Dystans 1,5 km podzielony został na dwa okrążenia z australijskim wyjściem z wody. Następnie wskoczą na rowery. Tam czekają ich dwa okrążenia po 16 kilometrów. Trasa rowerowa rozpoczyna się od 3 kilometrów płaskiej jazdy wokół jeziora. Później zawodnicy zmierzą się ze wzniesieniami i stromymi, skalistymi częściami trasy. Pierwsza część jest dość prosta, druga zdecydowanie bardziej techniczna.

Trasa biegowa zaczyna się na brzegu jeziora. Zawodnicy pobiegną następnie żwirowym szlakiem z małymi podbiegami. Dalsza część biegu ma już więcej technicznych elementów i większe wzniesienia do pokonania. Następnie czeka ich krótki i stromy bieg w dół. Koniec trasy to szybki i płaski odcinek do mety.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,667ObserwującyObserwuj
452SubskrybującySubskrybuj

Polecane