Z triathlonowej mapy Polski znikają kolejne imprezy 

Triathlon Maniów Mały i Cross Uraz Duathlon nie odbędą się w 2024 roku. To kolejne imprezy, które zostały wycofane z triathlonowego kalendarza przyszłego sezonu. 

ZOBACZ TEŻ: Przyszłoroczna edycja JBL Triathlon Poznań odwołana!

W 2023 roku  w Polsce zabrakło takich wyścigów jak Triathlon Lwa czy Polska Man, ponieważ organizatorzy podjęli decyzje o ich odwołaniu. Kolejny sezon nie wróży zmian. Z triathlonowej mapy znikają kolejne imprezy. Na początku października 2023 organizatorzy JBL Triathlon Poznań ogłosili, że przyszłoroczna edycja zawodów nie zostanie rozegrana. Jednym z powodów jest malejące zainteresowanie, a także coraz wyższe koszty organizacji podobnych wydarzeń. Chociaż część organizatorów oficjalnie mówi o „technicznej pauzie”, zapowiadając powrót w kolejnych latach, to niektóre imprezy znikają na stałe. 

Po pandemii to nie były już „te” imprezy

Ta sytuacja dotyczy wyścigu Triathlon Maniów Play oraz Cross Uraz Duathlon, o których odwołaniu organizatorzy poinformowali 6 grudnia. Pierwsze zawody to przede wszystkim lokalna impreza, która sportowcom kojarzy się z charakterystycznym afterparty spędzanym wspólnie przy ognisku. Druga reklamowana była jako największa impreza cross duathlonowa w Polsce. 

Organizatorzy imprez nie podali dokładnych przyczyn odwołania zawodów. W ich oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych można jednak przeczytać, że: „po pandemii to nie były już «te» imprezy”. 

– Pewne rzeczy się kończą… pewne jeszcze trwają… a inne zaczynają! Zamykam 3 imprezy w tym roku, trochę szkoda, bo wiadomo wiele lat różnych działań, setki a właściwie to tysiące osób, które się przez nie przewinęło ale też trochę nie żałuję, bo wiadomo po pandemii to już nie są to „te” imprezy. Dziękuję wszystkim za udział w tych eventach! To była przyjemność je organizować.  A jako że świat nie znosi próżni.. idą nowe wyzwania! – brzmi oświadczenie. 

W miejsce Cross Uraz Duathlon  jednak w innym terminie i zorganizowany przez innych organizatorów odbędzie się event biegowy. Organizatorzy zawodów Triathlon Maniów Mały i Cross Uraz Duathlon odpowiadali też za wydarzeń biegowe Wrocławska Dycha Sylwester. W przypadku tej imprezy również ogłosili konieczność wycofania się. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane