Sub7Sub8: Skipper i Matthews planują kosmiczny rower

5 czerwca Kristian Blummenfelt, Joe Skipper, Kat Matthews oraz Nicola Spirig wezmą udział w wyścigu Sub7Sub8. Na kilka dni przed rozpoczęciem wyzwania zawodnicy ujawnili, w jakim czasie zamierzają pokonywać kolejne odcinki trasy.

Cała czwórka ma do pokonania dystans pełnego Ironmana. Mężczyźni będą próbowali złamać granicę 7 godzin, a kobiety granicę 8 godzin. Uczestnicy wyścigu będą korzystali z pomocy pacemakerów (każdy z zawodników może mieć 10 osób do pomocy na trasie). Dozwolony jest drafting. Większa część wyścigu będzie odbywała się na torze do sportów motorowych.

ZOBACZ TEŻ: Sub7Sub8: Medialne show czy prawdziwa próba?

Międzyczasy mężczyzn

Blummenfelt zamierza zyskać kilka minut przewagi nad Skipperem w trakcie pływania. Jego plan zakłada przepłynięcie trasy 3,8 km w czasie 45 minut. Tę samą trasę jego rywal chce pokonać w czasie 49 minut.

Ciekawie zrobi się na rowerze. Blummenfelt chce pokonać dystans 180 km w 3 godziny i 49 minut (średnia prędkość 47,2 km/h). Jednak Skipper ma znacznie ambitniejsze plany – jego cel to 3 godziny i 20 minut (54 km/h).

Po wszystkim Brytyjczyk chce przebiec maraton w czasie 2 godzin i 37 minut. Norweg zaplanował ukończenie biegu w 2 godziny i 25 minut.

Kristian Blummenfelt Joe Skipper
Pływanie 45 minut 49 minut
Rower 3:49 3:20
Bieg 2:25 2:37
Łącznie 7:00 6:47

ZOBACZ TEŻ: Alistair Brownlee kontuzjowany. Co z wyścigiem Sub7Sub8?

Międzyczasy kobiet

Matthews planuje wyjść z wody po 50 minutach. Takim samym tempem – średnio 1:19 na 100 metrów – zamierza płynąć Spirig, tak więc obie zawodniczki powinny w tym samym czasie pojawić się w strefie zmian.

Brytyjka chce znacznie przyspieszyć na rowerze. Jej celem jest ukończenie tej konkurencji w równe 4 godziny. Szwajcarka planuje jechać znacznie wolniej. Trasę rowerową chce pokonać z czasem 4 godziny i 19 minut.

Trasę biegu maratońskiego Szwajcarka chce pokonać w 2 godziny i 45 minut, a Brytyjka w 2 godziny i 40 minut.

Kat Matthews Nicola Spirig
Pływanie 50 minut 50 minut
Rower 4:00 4:19
Bieg 2:40 2:45
Łącznie 7:31 7:55

Czy to w ogóle jest możliwe?

Najwięcej emocji wzbudzają plany Skippera i Matthews na pokonanie odcinka rowerowego. Brytyjczycy nastawiają się na bardzo mocne tempo, co może się na nich zemścić na bieganiu. Blummenfelt i Spirig nie chcą tak bardzo ryzykować, dlatego na rowerze planują jechać znacznie spokojniej. Norweg, gdy tylko dowiedział się o tym, jak szybko Brytyjczyk zamierza pokonać trasę rowerową, powiedział: „Jeśli Joe przejedzie trasę ze średnią prędkością 54 km/h, czeka go bardzo długi maraton”.

Równie ambitnie wygląda plan na rower Kat Matthews. Jej celem jest przebycie 180 km w 4 godziny. Oznacza to, że będzie musiała pobić rekord Danieli Ryf z MŚ 2018 z Kony aż o 26 minut i 7 sekund.

Ciężko powiedzieć, na ile przedstartowe zapowiedzi zawodników mają pokrycie w ich realnych możliwościach. Tak naprawdę nikt do końca nie wie, co będzie możliwe, a co nie, gdy na sukces jednostki będzie pracowała dziesięcioosobowa drużyna. Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę.

Gdzie oglądać wyścig Sub7Sub8?

Wyścig Sub7Sub8 będzie można oglądać już 5 czerwca na oficjalnej stronie projektu Sub7Sub8.com. Kobiety wyruszą na trasę o godz. 07:00, a mężczyźni o godz. 08:00.

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,625FaniLubię
1,013ObserwującyObserwuj
293SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X