Zawody triathlonowe pod dachem! To już 28 lutego!

750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym i 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni. 28 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stanie się zimową stolicą triathlonu. 72 zawodników podejmie tam rywalizację podczas indoorowych zawodów w tej dyscyplinie: Torus Triathlon In Da House. Miejscem zawodów będzie centrum rekreacyjno-sportowe w wielofunkcyjnym kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku. – Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. W bezpośrednim otoczeniu biur funkcjonuje strefa basenowa, fitness, a także hala sportowa, stwarzając możliwość także dla triathlonowej rywalizacji.

 

„Zawody Torus Triathlon In Da House są kolejnym wydarzeniem, którym chcemy zachęcać do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w profesjonalnej rywalizacji w unikatowych dla tej dyscypliny warunkach” – mówi Agata Marzec, zarządzająca centrum rekreacyjno-sportowym Alchemii. W TTIDH wystąpi 72 zawodników, wśród których znajdują się zarówno amatorzy jak i zawodowcy oraz gwiazdy (m.in. Daniel Formela, Małgorzata Szczerbińska czy Karolina Gorczyca). Będą oni mieli do pokonania 30 długości basenu, czyli 750 metrów, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. Część pływacka odbędzie się w Aquastacji (przestrzeń basenowa Alchemii), następnie – niczym na prawdziwy zawodach – zawodnicy pobiegną wyznaczoną trasą  do Sportstacji (hala sportowa Alchemii) – miejsca rywalizacji rowerowej i biegowej, gdzie będzie znajdować się także strefa zmian.

 

indahouse1

 

 

Zawodom patronuje wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio zapalona triathlonistka Iwona Guzowska, która jest jednocześnie dyrektorem sportowym imprezy.

 

Rywalizacja w ramach treningu
Dla triathlonistów zima jest czasem intensywnych przygotowań do sezonu startowego. Same treningi nie pozwalają jednak dokładnie zweryfikować fizycznej formy, jak i technicznych umiejętności, niezbędnych w tej dyscyplinie. Sprawdzenie się zimą, w warunkach rzeczywistej rywalizacji podczas profesjonalnych zawodów jest więc dla zawodników cennym doświadczeniem.

 

Amatorzy obok zawodowców
Zawodnicy podzieleni będą na 6 grup (Debiutanci, Grupa Zielona, Kobiety, Grupa Niebieska, Grupa Czerwona, Pro). W najbardziej zaawansowanej grupie (Pro) wystąpi także Bartosz Banach, utytułowany kolarz, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski MTB, który rozpoczyna właśnie zawodową przygodę z triathlonem. Udział w TTIDH jest dla niego elementem przygotowań do poważnych startów w sezonie letnim. Zawodnik ten zamierza walczyć w tym roku o zwycięstwo m.in. w największej w Polsce imprezie triathlonowej Herballife IRONMAN 70.3 Gdynia. Zawody TTIDH, które odbywać mają się cyklicznie, mają też pozwolić wyłapywać triathlonowe talenty, których rozwój i starty będzie wspierała firma Torus. Deweloper kilka miesięcy temu stworzył już grupę Torus Triathlon Team, trenującą pod okiem Tadeusza Czepukojcia, także utytułowanego zawodnika i trenera.

 

Wizualizacja miejsca zawodów – PDF

 

Zawodnicy – scenariusz czasowy

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. W związku z kilkoma kontuzjami są jeszcze wolne 3 miejsca na Torus Triathlon. Jeżeli jest ktoś chętny proszę o kontakt.

  2. Fajna impreza, choć szkoda, że dostęp dla zwykłych śmiertelników jest tak ograniczony. Najważniejsza impreza w Polsce to już nie jest Herballife Triathlon Gdynia, to jest Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Zapomnieliście o najważniejszym słowie 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,752ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze