Zmiany w klasyfikacji PTO. Legenda wróci do TOP10?

Mamy pierwsze tegoroczne notowanie klasyfikacji PTO. Chociaż na topowych miejscach bez zmian, to coraz ciekawiej za liderami. Na drodze do czołowej dziesiątki jest dwukrotny mistrz olimpijski Alistair Brownlee.

ZOBACZ TEŻ: T100 Miami – triumf Ditleva, comeback Longa!

Inauguracyjny wyścig w ramach T100 Triathlon World Tour przyniósł sporo emocji, a teraz również zmiany w klasyfikacji generalnej PTO. Coraz bliżej czołówki jest Sam Long, a pośród kobiet duży awans zanotowała zwyciężczyni India Lee.

Brownlee wróci do grona najlepszych?

Czołowa trójka w rankingu mężczyzn pozostaje taka sama. Prowadzi Kristian Blummenfelt, a za nim są Magnus Ditlev oraz Jason West. Ten ostatni zaliczył nieco gorszy występ w Miami, ale ciągle ma przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

Jednym z nich jest Sam Long, który awansował o 3 pozycje i aktualnie zajmuje 5. miejsce. Zawodnik będzie w tym sezonie koncentrował na ściganiu w T100 kosztem gorzej punktowanych wyścigów IRONMAN 70.3, co może dać mu szansę na zaatakowanie TOP3. W Miami Long miał 2. czas roweru oraz biegu, co jest obiecującym prognostykiem.

Dobre wyniki w Miami pozwoliły zbliżyć się do TOP10 kilku zawodnikom. O 6 pozycji awansowali Youri Keulen (12. miejsce) i Menno Koolhas (13. miejsce). Zwraca jednak uwagę powrót do czołówki Alistaira Brownleego. Mistrz olimpijski awansował aż o 14 pozycji i jest aktualnie na 15. miejscu.

Podczas biegu zrobiło mi się zdecydowanie za gorąco. To było niesamowicie brutalne. Nieźle, że pomimo tego, udało się utrzymać 5. miejsce. Wiem teraz, nad czym mogę pracować, aby przygotować się na start w Singapurze – zapowiedział zawodnik.

Niewielkie zmiany u Polaków, którzy oczywiście dopiero rozpoczną sezon. Robert Wilkowiecki jest na 25. miejscu, a Kacper Stępniak zajmuje 29. miejsce.

Zwyciężczyni z Miami w TOP10!

Zmiany również w czołowej „10” klasyfikacji profesjonalistek. Lucy Charles-Barclay awansowała na 3. miejsce. W Miami zawodniczka jako druga przekroczyła linię mety. Walka o czołowe miejsca będzie ciekawa, bo różnica między zawodniczką z Anglii a liderującą Anne Haug to zaledwie pół punktu!

W czołowe „5” klasyfikacji jest Daniela Ryf, która w tym sezonie zakończy karierę. Świetny wynik i zwycięstwo w Miami dały awans do czołowej „10” Indii Lee, która uzyskała też najlepszy wynik punktowy w karierze. Uzyskała aż 10 punktów więcej niż za 7. miejsce podczas PTO European Open.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze