Zmierz się z Mazowiecką Szwajcarią.

Ruszają zapisy do drugiej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Premierowa edycja tej kameralnej imprezy zgromadziła na starcie ponad pięćdziesięciu uczestników. Pomimo krótkiego dystansu nie wszyscy zawodnicy ukończyli duathlon. Część biegowa duathlonu była wyznaczona na zboczach „Zielonej Doliny”, a trasa rowerowa na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na zaledwie kilometrowej rundzie biegowej zawodnicy musieli pokonać 300 metrów podbiegu, natomiast cześć rowerowa poprzecinana była licznymi wąwozami, strumieniami i jarami. Największe wyzwanie to ponad 300-metrowy podjazd pokryty zabytkową kostką brukową, czyli tzw. kocimi łbami. W tym roku trasa nie ulegnie zamianie, więc organizatorzy gwarantują nie lada emocje, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. W poprzednim roku kategorii mężczyzn trwała zacięta walka pomiędzy utytułowanym Jackiem Gardenerem, Arturem Kurkiem oraz Łukaszem Kalaszczyńskim. Dzięki dobremu biegowi pierwsze zwycięstwo odniósł zawodnik PTT Delta, Łukasz Kalaszczyński. Historyczną zwyciężczynią duathlonu została Agnieszka Burżacka-Tyc.

Relację video z poprzedniej edycji znajdziecie tutaj.

 

Druga edycja Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Janoszycach. Biuro zawodów usytuowane będzie na terenie ośrodka „Zielona Dolina”. Zapisy na duathlon przyjmowane są na adres e-mailowy: [email protected] do 19 kwietnia. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub. Po wysłaniu zgłoszenia należy dokonać opłaty startowej, która wynosi 30 PLN (do 31 marca). Od 1 kwietnia opłata wzrasta do 50 PLN. Organizatorzy wprowadzili limit 70 uczestników.

 

Przed duathlonem odbędzie się VI Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Ze względu na przełajową charakterystykę trasy zawodników obowiązują rowery MTB.

 

Organizatorami II Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii są: Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.

Więcej szczegółów na stronie www.pttdelta.pl oraz w regulaminie zawodów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane