Znamy daty polskich wyścigów IRONMAN 2024. Wkrótce rozpoczęcie rejestracji

Poznaliśmy daty polskich wyścigów IRONMAN w sezonie 2024. Zawody na połówce powrócą do Warszawy, Gdyni oraz Poznania. Na mapie wyścigów znalazł się też wyścig u naszych sąsiadów – IRONMAN 70.3 Hradec Kralove.

Sezon dobiega końca, a organizatorzy zawodów ogłaszają właśnie daty wyścigów na kolejny sezon. Polscy zawodnicy mogą już planować przyszłoroczne wyścigi IRONMAN. Organizator ogłosił właśnie daty wyścigów na dystansie 70.3, czyli popularnej połówce.

Daty wyścigów IRONMAN 70.3 organizowanych przez Sport Evolution w 2024 roku:

• Warszawa – 7-9 czerwca
  • Gdynia – 2-4 sierpnia
  • Hradec Kralove – 16-18 sierpnia
  • Poznań – 30 sierpnia-1 września

Co z zawodami na pełnym dystansie? Organizator nie poinformował na razie, czy takie wyścigi zaplanowano w przyszłorocznym harmonogramie. Polscy zawodnicy na pewno nie pozostaną jednak bez możliwości startu na pełnym dystansie.

Takie zawody zorganizowane zostaną w ramach cyklu GREATMAN Triathlon. Zawody odbędą się 4 sierpnia w Kórniku!

Kiedy rozpoczęcie rejestracji IRONMAN 2024?

Rejestracja do wyścigu IRONMAN 70.3 Warszawa jest już otwarta. Organizatorzy ogłosili, że możliwość wczesnego zarejestrowania się do rywalizacji w Gdyni oraz Poznaniu dostępne będzie od 30 października.

Na mapie nieprzypadkowo znalazł się IRONMAN 70.3 Hradec Kralove. To wyścig organizowany przez Sport Evolution, która odpowiedzialna jest również za organizację polskich wydarzeń IRONMAN. Do tego czeskiego miasta dotrzeć można w około 3 godziny z Wrocławia i niecałe 5 godzin z Krakowa.

Więcej informacji o poszczególnych wyścigach znaleźć można na dedykowanych stronach wyścigów, a także na głównej stronie IRONMAN.

Kacper Stępniak pośród tegorocznych zwycięzców PRO

W obecnym sezonie IRONMAN gościł na polskich wyścigach jednych z najlepszych krajowych profesjonalistów. W Warszawie na połówce zwyciężył Kacper Stępniak, który wyprzedził świetnych Mikiego Taagholta oraz Roberta Wilkowieckiego. Pośród kobiet najlepsza była Lucy Buckingham.

Kacper Stępniak wystartował również podczas 70.3 w Gdyni, gdzie zajął 8. miejsce. Zwyciężył Wilhelm Hirsch, a pośród kobiet najlepsza była Diede Diederiks. Na 2. miejscu uplasowała się Marta Łagownik, która wywalczyła tym samym slota na mistrzostwa świata IRONMAN w Taupo (grudzień 2024).

Podczas zawodów w Poznaniu na 3. miejscu pośród kobiet uplasowała się Agnieszka Jerzyk, uczestniczka tegorocznych mistrzostw świata IM w Konie. Zwyciężyła Leonie Konczalla. Pośród mężczyzn ponownie triumfował Wilhelm Hirsch.