Zwift Games 2024 potwierdzone. O jakie nagrody zawalczą uczestnicy?

Zwift zapowiedział niedawno nowy format e-sportowych zawodów kolarskich. Pula nagród jest już znana, podobnie jak daty wyścigów.

ZOBACZ TEŻ: Zwift zapowiada Zwift Games 2024:„Największe e-sportowe wydarzenie w historii”

Twórcy internetowej platformy fitness mają nadzieję na masowe uczestnictwo w mistrzostwach Zwift Games 2024. Rowerowa społeczność już w lutym i w marcu będzie mogła się ścigać na zapowiedzianych wcześniej dystansach: Sprint, Epic i Hill Climb.

„Uczestnictwo jest zabawniejsze niż oglądanie”

Przypomnijmy – w sierpniu 2023 roku Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła zmianę w organizacji e-sportowych mistrzostw świata. Choć poprzednim organizatorem była platforma Zwift, tym razem wybór padł na MyWoosh. Niedługo później Zwift zapowiedział własne mistrzostwa i największą w historii pulę nagród.

Wydarzenie obejmie nie tylko wyścigi Zwift Games Elite, lecz także otwartą rywalizację dla zawodników społeczności. Zainteresowanych Zwifterów czeka pięć etapów, a w każdym z nich kilka tras dziennie z możliwością wyboru tempa. Platforma chce w ten sposób zaangażować do jak najwięcej osób, argumentując również, że uczestnictwo jest zabawniejsze niż oglądanie. Pełny harmonogram wyścigów społeczności zostanie ogłoszony w lutym.

Zawody Zwift Games Elite

Zawodnicy, którzy chcą powalczyć o główne nagrody, najpóźniej 26 stycznia powinni się zgłosić i spełnić wszystkie kryteria kwalifikacyjne. Dokładne wymogi wyścigów Zwift Games Elite można znaleźć w tym miejscu.

źródło: Bikerumor

Jest o co walczyć – pula nagród to 110 000 dolarów. Wśród uczestników zostanie wyłonionych 8 osób – kobiety i mężczyźni, którzy wygrają w każdej z kategorii, a także mistrzowie ogólni.

Zawody sprinterskie to jedyne, do których będzie obowiązywać wcześniejsza kwalifikacja. Wyścigi będą odbywały się 24 i 25 lutego, 3 razy dziennie, na dystansie 18,3 km. Warunkiem uczestnictwa w mistrzostwach jest miejsce w TOP30 podczas startów kwalifikacyjnych. W zawodach Epic i Hill Climb może natomiast wziąć udział każdy, kto w terminie spełni wymogi rejestracji.

Trasy i terminy wyścigów:

 • The Sprint Championship: 2 marca (mężczyźni) i 3 marca (kobiety). Mistrzostwa będą się składać z trzech wyścigów, podczas których zostaną wyłonieni najlepsi sportowcy. W etapie finałowym weźmie udział tylko 10 zawodników z każdej kategorii.
  Pierwszy wyścig: Watopia, dystans 24,9 km, wysokość 289 m.
  Drugi wyścig: Watopia, dystans 19,5 km, wysokość 212 m.
  Trzeci wyścig: Glasgow Crit Circuit, dystans 15,3 km, wysokość 166 m.
  Nagrody: 1. miejsce – 7000 dolarów, 2. miejsce – 5000 dolarów, 3. miejsce – 3000 dolarów.
 • The Epic Championship: 9 marca (mężczyźni) i 10 marca (kobiety). Wyścig odbędzie się na nowej trasie przygotowanej specjalnie na potrzeby Zwift Games.
  Wyścig: Watopia, dystans 81,6 km, wysokość 878 m.
  Nagrody: 1. miejsce – 7000 dolarów, 2. miejsce – 5000 dolarów, 3. miejsce – 3000 dolarów.
 • The Hill Climb Championship: 16 marca (mężczyźni) i 17 marca (kobiety). Uczestników czeka trasa pełna zakrętów i przewyższeń.
  Wyścig: Watopia, Droga do nieba, dystans 17,3 km, wysokość 1047 m.
  Nagrody: 1. miejsce – 7000 dolarów, 2. miejsce – 5000 dolarów, 3. miejsce – 3000 dolarów.
 • Ogólne mistrzostwa: wszystkie wyścigi są punktowane. Zawodnik i zawodniczka z największą liczbą punktów po zakończeniu zawodów zdobędą nagrodę w wysokości 10 000 dolarów.
Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane