Zwift Games z nowym rekordem. Ponad 80 000 uczestników 

W 2023 roku Zwift zapowiadał powstanie „największego wydarzenia e-sportowego w historii”. Kilka miesięcy później Zwift Games przyciągnęło rekordową liczbę uczestników. 

ZOBACZ TEŻ: Zwift Games 2024 potwierdzone. O jakie nagrody zawalczą uczestnicy?

„Największe wydarzenie e-sportowe w historii”

Pod koniec sierpnia 2023 Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że organizatorami przyszłorocznych e-sportowych mistrzostw świata będzie platforma MyWhoosh. Dla wielu użytkowników było to zaskoczeniem, ponieważ w 2023 impreza odbywała się za pośrednictwem platformy Zwift i to ona stanowiła głównego pretendenta do organizacji kolejnej edycji.

Na odpowiedź Zwifta nie trzeba było jednak długo czekać. W listopadzie 2023 roku platforma zapowiedziała powstanie Zwfit Games 2024, które miały stać się „największym wydarzeniem e-sportowym w historii”. 

Zwift Games 2024 składało się z wyścigów kwalifikacyjnych, w których kolarze rywalizowali o miejsca w finałach Zwift Games Elite. Następnie wyłoniono mistrza i mistrzynię. Oprócz tego każdy Zwifter, który nie chciał rywalizować w nowych mistrzostwach Zwift, mógł wziąć udział w powiązanych wydarzeniach. Zgodnie z intencją platformy, taka forma uczestnictwa miała uczynić: „Zwift Games najbardziej demokratycznymi mistrzostwami kolarskimi, jakie kiedykolwiek się odbyły”. Sporą zachęta była również pula nagród, która wynosiła 110 00 dolarów. 

Źródło: Zwift Newsroom

„Bezprecedensowy sukces”

Plan platformy na przyciągnięcie tysięcy uczestników zakończył się sukcesem. W Zwift Games 2024 wzięło udział ponad 80 000 osób, a Zwifterzy ukończyli ponad 215 000 wyścigów. Rekordowa okazała się również liczba uczestników, biorących udział w pojedynczych zawodach. Prawie 50 wyścigów przyciągnęło ponad 1000 startujących, a średnia frekwencja wyniosła ponad 250 osób. 

W wyścigach elity Freddy Ovett z Australii i Kathrin Fuhrer ze Szwajcarii zostali koronowani na mistrzów wydarzenia. Każde z nich wygrało ekskluzywny, pomalowany na złoto rower Wahoo KICKR, 10 000 dolarów oraz wirtualny rower Golden Concept Z1.

Właściciele platrofmy przyznali, że: „po bezprecedensowym sukcesie inauguracyjnego wydarzenia, Zwift Games ma stać się corocznym wydarzeniem i najważniejszym punktem kalendarza wyścigów Zwift w nadchodzących latach”.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze