Zwift Play: kontrola na wyciągnięcie kciuka

Zwift wprowadził do swojej oferty nowe urządzenie – Zwift Play. Przypominające pady do gier wideo kontrolery mają ułatwić sterowanie aplikacją, bez konieczności dotykania jakiekolwiek ekranu.

ZOBACZ TEŻ: IndieVelo: Ciekawostka czy realna konkurencja Zwifta?

Czym jest Zwift Play?

Zwift Play to nowy system kontrolerów montowanych na kierownicy, które ułatwić mają trenowanie i korzystanie z platformy Zwift. 

Dla każdego, kto korzystał z konsoli Xbox lub Playstation, kontrolery Zwift Play będą wyglądać bardzo znajomo. I nie jest to błędne skojarzanie  – Zwift podkreśla, że celem było, stworzenie  intuicyjnych kontrolerów, więc sensowne było wybrać podobny system do tego, który wielu nierowerowych graczy już zna. 

Zwift Play działa więc w podobny sposób jak kontroler gier wideo. Kontrolery mocuje się do kierownicy za pomocą silikonowych pasków, dzięki czemu można je szybko zamontować lub zdjąć, w zależności od potrzeb. 

Źródło: Zwift

„Zapewnienie pełnej kontroli na wyciągnięcie ręki”

Zwift Play ma na celu usprawnienie procesu interakcji z Zwift na rowerze. Po zamontowaniu urządzenia zapewnia ono Zwifterom pełną kontrolę nad aplikacją i treningiem, bez konieczność stosowania dodatkowych urządzeń. 

Funkcje kontrolerów obejmują m.in. poruszanie się po menu aplikacji i wirtualnych trasach, korzystanie z paska akcji, dostosowywanie trudności interwału w trybie ERG, czy pomijanie bloków treningowych. Oprócz guzików na górze kontrolera, na jego spodzie znajdują się dwa pomarańczowe przyciski, które zapewniają kontrolę nad wirtualnym awatarem, pozwalające m.in. hamować. 

Źródło: DC RAINMAKER

Nakładka kierunkowa na lewym kontrolerze pozwala na bezproblemową nawigację po menu gry, a także umożliwia Zwifterom wybieranie zakrętów lub zawracanie podczas eksploracji wirtualnych światów Zwift.  Przyciski umieszczone na prawym kontrolerze […] umożliwiają dokonywanie wyborów w menu, ale podczas jazdy działają jak skróty, aby dać Ride Ons, wdrożyć PowerUps, pomijać bloki treningowe, teleportować się do Pacer Groups i nie tylko – tłumaczy Zwift. 

Jak podkreśla producent: „Zwift Play ma na celu odblokowanie korzyści płynących z interakcji z grą dla większej liczby Zwifterów poprzez zapewnienie pełnej kontroli na wyciągnięcie ręki”.

Źródło: Zwift

Zwift Play – ile kosztuje?

Wraz ze Zwift Play na platformie pojawił się nowy tryb gry Repack Rush, który ma być samouczkiem, wyjaśniającym użytkownikom, jak najlepiej wykorzystać kontrolery. Po przejściu fazy nazwanej  Beta Zwift Play Game Experience producent zapowiedział wprowadzenie kolejnych, nowych trybów jazdy. 

Obecnie kontrolery Zwift Play można kupić za 99$, czyli ok. 403 zł* jednak wraz z końcem fazy beta ich cena wzrośnie do 149$.

*na podstawie kursu dolara z dnia 16.06.2023

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze