Telefon dla aktywnych – test

Nie oszukujmy się – większość z nas lubi „zabawki”, a jak już trafimy na coś, co nawet w najmniejszym stopniu ułatwia nam życie, chwytamy się tego jak tonący brzytwy. Oczywiście często nie zdajemy sobie sprawy, albo celowo wyrzucamy z głowy fakt, że w większości przypadków „da się żyć” bez wielu takich przedmiotów. Jeśli jednak mamy pieniądze i skłonność do zakupu fajnych zabawek, warto też wiedzieć, co na rynku pojawia się godnego uwagi. A jeśli właśnie zamierzamy zmienić telefon, to warto przyjrzeć się tej oto propozycji. Triathloniści to osoby bardzo zajęte i posiadające taką ilość sprzętu, że najlepiej szukać rozwiązań, które oszczędzają czas i połączą kilka rzeczy w jedno. Dziś telefon komórkowy dla ludzi aktywnych. 

 

Nie jestem fanem telefonów z ekranem dotykowym, dlatego ucieszyłem się, gdy okazało się, że mogę testować telefon Samsung Solid C3350, który należy do serii telefonów „wszystko odpornych”. Na początek kilka faktów. Telefon spełnia normę IP67, czyli jest całkowicie odporny na wnikanie pyłu oraz może pozostać pod wodą na głębokości  1m przez 30 min. W praktyce telefon można używać pod wodą o wiele dłużej, kręcąc filmy, robiąc zdjęcia, a nawet dzwoniąc (o ile ktoś po drugiej stronie słuchawki nas zrozumie). Ta ostatnia funkcjonalność, to już kompletny poryw fantazji producentów. Nie przeszkadza oczywiście przyciskanie klawiszy  i dzięki specjalnej konstrukcji telefonu nie zdarzy się zalanie pod większym ciśnieniem wody.

 

samsung1

 

 

Telefon jest odporny na uderzenia, a kiedy jadąc na rowerze lub biegnąc, sprzęt wypadnie nam z ręki lub kieszeni nie musimy obawiać się o jego stan. Prawdziwe zalety Samsunga można docenić podczas treningów w ciężkich warunkach. Ja podczas treningu kolarskiego trzymam telefon w tylnej kieszonce, a gdy w połowie treningu złapie mnie ulewny deszcz, zastanawiam się, czy mój telefon to wytrzyma. Tutaj nie będzie tego problemu. Aura na zewnątrz teraz zgoła inna, ale Samsung nie pozostanie niedoceniony w zimie, podczas jazdy na nartach. Nie ma potrzeby ściągania rękawiczek, żeby wysłać wiadomość, czy choćby odebrać telefon. Stosowanie jakichkolwiek pokrowców podczas dłuższych wypraw nie jest potrzebne. Gdyby jednak telefon wypadł nam z ręki, straty nie będą duże. Ekran jest odporny na rysy, boki Samsunga wykonano z dobrej jakości tworzywa, jednak trzeba powiedzieć, że tylna klapka telefonu bardzo łatwo rysuje się od kluczy lub innych przedmiotów trzymanych w kieszeni razem z telefonem.

 

Latarka znajduje się z przodu telefonu. Zaletą jest możliwość uruchomienia jej dedykowanym przyciskiem bez wchodzenia w menu telefonu. Latarka składa się z jednej diody LED umieszczonej w prostokątnej obudowie, przez co strumień światła jest zawężony. Przydałaby się druga dioda , ale miejsca w obudowie też nie ma za dużo. Szczególnie, iż telefon posiada praktyczne wymiary(124,7 x 52,9 x 17,9 mm) i wagę (123 g).

 

Telefon posiada dość duży jak na serię Solid ekran TFT o przekątnej 2,2 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Wbudowany aparat fotograficzny wykona zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix  i nagra film 176 x 144 pikseli. Jakość filmów nie jest najmocniejszą stroną telefonu. Oto przykładowe filmy nagrane podczas treningu na basenie. Jeżeli nie dysponujemy kamerką Go Pro może to być jednak alternatywa, a ocena techniki pływania również będzie możliwa.

 

 http://youtu.be/sc4R2wRk83s

 

 

Na tym filmie telefon leży na dnie basenu.

 

 

Słabą stroną telefonu jest możliwość przeglądania Internetu, jednak C3350 posiada gotowe wtyczki do Facebooka i Twittera. Telefon nie obsługuje niestety sieci 3G, ani nie posiada Wi-Fi. Nie można niestety swobodnie przeglądać witryn www, bo w dobie błyskawicznie ładujących się stron, dostaniemy białej gorączki, czekając na załadowanie ulubionej witryny.  Bateria Samsunga C3350 ma pojemność równą 1300 mAh i pozwala na używanie telefonu ponad tydzień bez podłączania do ładowarki, o której można łatwo zapomnieć. Gdyby jednak ktoś rzeczywiście zgubił ładowarkę, wejście (współdzielone dla ładowarki i słuchawek) to mini USB, więc można ładować telefon z komputera. Łączność z komputerem odbywa się również przy pomocy Bluetooth 3.0.

Mocne strony Samsunga:   
– Długo „trzymająca” bateria
– Ekran odporny na zarysowania
– System zamykania baterii zabezpieczający przed wodą i pyłem 

– Wytrzymałość na wstrząsy, obicia i spadek z wysokości.    ·  

 

Słabe strony Samsunga:  

– Słaba jakość filmów

– Latarka dająca mało światła

– Tylna klapka słabo odporna na zarysowania

– kiepski internet, co w czasach nieustannej łączności ze światem jest sporym utrudnieniem. Ale dla sportowców może to być również wybawienie – przymusowy odpoczynek od cywilizacji.

 

Propozycja Samsunga jest odpowiedzią na dylemat ludzi aktywnych, którzy nie potrzebują telefonu z ekranem dotykowym, ale jednocześnie szukają czegoś nowoczesnego i odpornego na trudne warunki atmosferyczne.

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,772ObserwującyObserwuj
19,400SubskrybującySubskrybuj

Polecane