Puchar Europy Alanya: Kamil Kulik na 12. miejscu

Kolejny zagraniczny start Polaków zakończony wysokim miejscem. Kamil Kulik puchar Europy w tureckim mieście Alanya zakończył na 12. pozycji. Jak poradzili sobie pozostali Polacy?

Puchar Europy Alanya

Weekend 14-15 października stanął nie tylko pod znakiem mistrzostw świata na Hawajach, lecz także startów reprezentantów Polski w zagranicznych zawodach. W sobotę 14 października Paulina Klimas i Michał Oliwa zaliczyli udany wyścig w Chinach, zajmując kolejno 10. i 15. miejsce. W niedzielę Kamil Kulik, Maciej Bruździak i Józefina Młynarska rywalizowali natomiast w Turcji w Europe Triathlon Cup Alanya.

Najlepiej z Polaków poradził sobie Kamil Kulik. Triathlonista rywalizację na dystansie 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu zakończył w czasie 00:52:47, zajmując 12. miejsce. Kulik może pochwalić się również bardzo mocnym tempem biegu. Przebiegł 5 km w czasie 00:15:13.

W kategorii mężczyzn kolejny z Polaków Maciej Bruździak ulokował się natomiast na 54. pozycji (00:55:16). W wyścigu kobiet Józefina Młynarska zajęła 26. miejsce z czasem 01:00:40.

Francuska dominacja

Start mężczyzn w Turcji zdominowali Francuzi, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Różnice czasowe w zawodach pucharu świata lub Europy, zwłaszcza na dystansie sprint, są zazwyczaj niewielkie, jednak w wypadku startu w Turcji były one praktycznie niezauważalne. Czołowa siedemnastka finiszowała w odległości trzydziestu sekund od siebie. Wyścig kobiet, również z niedużą przewagą wygrała Niemka Julia Bröcker, wyprzedzając Tilly Anema i Rebbecę Beti.