Bartłomiej Kubkowski znów spróbuje przepłynąć Bałtyk!

Na początku sierpnia Bartłomiej Kubkowski rozpoczął wyzwanie, którego celem było pokonanie Bałtyku wpław. Po kilkudziesięciu godzinach musiał się poddać ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Teraz zapowiedział, że podejmie kolejną próbę!

Z zaciekawieniem śledziliśmy tegoroczną próbę przepłynięcia Bałtyku przez Bartłomieja Kubkowskiego. Wyzwanie Ultra Baltic Swim planowane było na lipiec, ale rozpoczęło się w sierpniu. Relacjonowaliśmy je na naszej stronie.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda pokrzyżowała plany, Bartłomiej Kubkowski wycofał się po 33 godzinach! 

„Foka”, bo tak nazywany jest Kubkowski, miał do przepłynięcia dystans 170 km z Kołobrzegu do Ystad. Wszystko szło zgodnie z planem aż do momentu, w którym pogoda pokrzyżowała mu szyki. Pokonał ponad 110 kilometrów, ale przez kilka godzin praktycznie płynął w miejscu, co było jednym z powodów przerwania wyzwania. Ostatnie kilkadziesiąt kilometrów musiałby płynąć od 25 do 60 godzin.

Niestety ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę, ostatnie 50 kilometrów pokonywałbym nawet 25 do 60 godzin. Za namową kapitana i po konsultacji z moim zespołem podjąłem decyzję o wycofaniu się. Po 33 godzinach i 30 minutach – czytaliśmy na Instagramie.

Spróbuje ponownie w 2023 roku!

Po przerwaniu tegorocznego wyzwania wiele osób pytało, czy Kubkowski zdecyduje się na drugą próbę pokonania Bałtyku. Dzisiaj zawodnik ogłosił, że rozpoczyna projekt Ultra Baltic Swim 2023!

Rozpoczynam kolejny rok przygotowań, żeby spełnić swoje największe życiowe marzenie. Zrobię wszystko, żeby niemożliwe stało się możliwe. Bogatszy w doświadczenie, pełen optymizmu ze świadomością, że ta trasa jest w moim zasięgu zaczynam proces treningowy – napisał na Instagramie.

W ramach przygotowań do wyzwania Kubkowski zamierza zmierzyć się z trzema rekordami świata. Jakie to będą rekordy? – To na razie tajemnica – odpowiada.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bartłomiej Kubkowski (@b.kubkowski)

Podobnie, jak w tym roku, Kubkowski wspierał będzie fundację Cancer Fighters. W tym roku jego inicjatywa pozwoliła zebrać aż 105000 złotych na cele fundacji, a kwota ta ciągle rośnie.

Wasze wsparcie, wiadomości i wiara we mnie jest nie do opisania! Dziękuję Wam za to i zrobię wszystko, żeby w przyszłym roku zebrać jeszcze więcej pieniędzy dla dzieciaków z fundacji – napisał.

Na czym polegało Ultra Baltic Swim?

Bartłomiej Kubkowski swoje wyzwanie Ultra Baltic Swim zapowiedział w 2021 roku. Początkowo chciał przepłynąć ze Szwecji do Polski, ale ostatecznie rozpoczął w Kołobrzegu, a celem było szwedzki Ystad.

Dystans 170 km chciał pokonać w 60 godzin. Towarzyszyła mu łódź asekuracyjna, ale nie mógł jej dotykać. Żywienie podawane było na specjalistycznym kiju. Przy wyzwaniu współpracowało z nim 10 osób, a każda miała swoje zadanie.

Lubię wyzwania. Uwielbiam stawiać swoje ciało, a przede wszystkim głowę przed granicami wytrzymałości. Chcę je przekraczać i stawiać sobie cele, których sam się boję. Czuję strach, który mnie sam odrzuca – mówił w rozmowie z Akademią Triathlonu.

ZOBACZ TEŻ: Bartłomiej Kubkowski chce przepłynąć Bałtyk: „Czekamy na pogodę – morze rozdaje karty”

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,501FaniLubię
978ObserwującyObserwuj
284SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X