Co robią najlepsi zawodnicy na 24 h przed startem w Challenge Roth?

Już tylko godziny dzielą nas do startu Challenge Roth, jednego z najbardziej wyczekiwanych wyścigów w sezonie. Zobaczmy, co w ostatnich godzinach robili najwięksi faworyci do wygranej.

Dużo się wczoraj działo na stadionie Challenge Roth oraz w strefie EXPO. Czołówka światowa wypełniała swoje obowiązki medialne/sponsorskie. Widać jednak, że od dzisiejszego poranka wszystko wróciło do normy. Zawodnicy przeprowadzają lekkie treningi i koncentrują się przed jutrzejszym startem.

ZOBACZ TEŻ: Challenge Roth – jak i gdzie oglądać, którym Pro kibicować?

Ceremonia otwarcia, obowiązki medialne

Wczoraj odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Challenge Roth. Zanim rozpoczęły się rozmowy w ramach konferencji prasowej, każdy z zawodników był wyczytywany przez spikera i w drodze na scenę zbijał piąteczki z widzami. Był aplauz, wiwatowanie, głośna muzyka. Bardzo przyjemne doświadczenie dla fanów.

Na filmie poniżej widzimy Jana Frodeno w obiektywie Sabiny Barteckiej.

W „konferencji prasowej” wzięli udział m.in. Jan Frodeno, Sam Long, Patrick Lange, Magnus Ditlef, Anne Haug, Laura Siddal czy Fenella Langridge.

Konferencja prasowa Challenge Roth

A tutaj widzimy Anne Haug paradującą wraz z innymi sportowcami wokół stadionu.

Zawodnicy PRO udzielali się również w strefie EXPO przy stoiskach swoich sponsorów. Udzielali wywiadów, rozdawali autografy, robili sobie „selfiaki” z fanami. Pewnie nie każdy to lubi, ale czego się nie robi dla fanów i dla sponsorów.

Sam Long wywiad Anne Haug

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Powerbar (@powerbar)

Co słychać u poszczególnych zawodników?

Anne Haug była wczoraj mocno zapracowana w strefie EXPO. Dziś rano jeździła już na trenażerze, a potem poszła pobiegać.

Sam Long pojechał wczoraj po pizzę swoim rowerem i przywiózł trochę Larze Gruden.

 

Z poważniejszych rzeczy Amerykanin jest niezwykle zaszczycony tym, że w Challenge Roth przypadł mu pierwszy numer startowy.

W moich najśmielszych wyobrażeniach nie przypuszczałem (gdy zaczynałem ten sport), że stanę na starcie Challenge Roth z pierwszym numerem startowym. Zatrzymam ten numer na zawsze – napisał na Instagramie Amerykanin.

ZOBACZ TEŻ: Sam Long: „Nawet Niemcy zagrzewają mnie do tego, żebym dokopał Janowi na Challenge Roth”

Challenge Roth Sam Long nr 1

Jan Frodeno od rana przejął kontrolę nad instagramowym kontem marki Canyon. Dzisiaj ma już za sobą zapoznanie z wodą.

 

Wieczorny koncert na starym mieście

Wczorajszy dzień zakończył się koncertem na starym mieście w Roth. Wieczorem pewnie zawodników Pro już na nim nie było (wcześniej na scenie pojawiła się Anne Haug), ale mieszkańcy miasta i triathlonowa społeczność chyba dobrze się bawili.

 

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego miejsca na Challenge Roth wyprzedają się w ciągu kilku godzin?

Challenge Roth już jutro!

Już jutro, o godz. 6:15 rozpocznie się całodniowy triathlonowy show – prawdziwe święto triathlonowej społeczności. Oglądajcie Challenge Roth w Internecie – tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane