ZWIFT z nagrodą. Założyciel platformy “Największym Innowatorem” magazynu Triathlete

0

Magazyn Triathlete.com rozpoczął ogłaszanie zwycięzców w konkursie Triathlete’s 2020 Design Awards. Pierwszym zwycięzcą w kategorii “Największy Innowator” został Eric Min – CEO i współzałożyciel platformy Zwift.

Eric Min, wraz ze współzałożycielem Jonem Mayfieldem, stworzyli jeden z najszybciej rozwijających się segmentów w branży rowerowej – trening na trenażerze z użyciem nowoczesnej technologii. Zwift pozwala kolarzom na całym świecie trenować, rywalizować, integrować się i współpracować w wirtualnym świecie. Zwift może się pochwalić 1,5 milionami użytkowników. Do aplikacji dołączono niedawno możliwość biegania w wirtualnej rzeczywistości! Możesz jej używać na komputerze, laptopie lub urządzeniu mobilnym.

ZWIFT pozwala nie tylko trenować, patrząc na pokonywaną trasę, która wyświetla się na ekranie, ale również tworzyć wirtualną rywalizację w różnych warunkach. Dla mniej wymagających są rowerowe wycieczki, dla ambitnych wymagające trasy, rywalizacja i sprawdzanie postępów, m.in. poprzez test mocy (FTP). Platforma pozwala na zaplanowanie treningu na trenażerze lub wykorzystanie gotowego, dostępnego w bazie.

Zwift nie jest jedynym graczem na rynku tego typu. Osobiście od kilku lat używam aplikacji Bkool. Platforma reklamuje się zresztą w bardzo ciekawy sposób.

Bkool ma wiele podobnych funkcji do Zwifta.

Która jest lepsza? Nie wiem. Nie miałem okazji porównywać obu aplikacji. Jednak w ostatnich dwóch latach Zwift zwiększył środki na inwestycje, wynajął kolejne biura i prawie podwoił liczbę pracowników. Eric Min skupił się na zatrudnieniu profesjonalistów, weteranów z branży gier wideo, którzy pracowali m.in. przy takich tytułach jak Call of Duty. To musiało przynieść sukces… i pieniądze.

Platforma, jak wiele tego typu, jest tylko częściowo darmowa. Po miesięcznym okresie próbnym (lub od razu) możesz wykupić miesięczny abonament w wysokości niespełna 15 euro. Podobnie jak w grach komputerowych można zrobić tzw. upgrade, czyli wznieść swoją wirtualną przygodę na wyższy poziom, a nawet kupić strój Zwift. Na stronie dostępnych jest też kilka modeli trenażerów. Cena? Od 500 do 1300 dolarów.

Wyróżnienie dla twórcy okularów pływackich 

Wyróżnienie honorowe w tej kategorii otrzymał Dan Eisenhardt – CEO i współtwórca FORM Goggles. Okularki FORM to sprzęt, w którym podczas pływania możesz widzieć swoje tempo, czas, liczbę pokonanych basenów, tętno. Nowe okularki (wcześniej Eisenhardt pracował nad modelem Recon) nie tylko wyświetlają dane, ale także przechowują i raportują całe treningi. Są niczym zegarek sportowy dla biegacza czy kolarza. Kosztują około 200 dolarów.

W kolejnych tygodniach magazyn Triathlete będzie ogłaszał zwycięzców w pozostałych kategoriach.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here