ZWIFT z nagrodą. Założyciel platformy „Największym Innowatorem” magazynu Triathlete

Magazyn Triathlete.com rozpoczął ogłaszanie zwycięzców w konkursie Triathlete’s 2020 Design Awards. Pierwszym zwycięzcą w kategorii „Największy Innowator” został Eric Min – CEO i współzałożyciel platformy Zwift.

Eric Min, wraz ze współzałożycielem Jonem Mayfieldem, stworzyli jeden z najszybciej rozwijających się segmentów w branży rowerowej – trening na trenażerze z użyciem nowoczesnej technologii. Zwift pozwala kolarzom na całym świecie trenować, rywalizować, integrować się i współpracować w wirtualnym świecie. Zwift może się pochwalić 1,5 milionami użytkowników. Do aplikacji dołączono niedawno możliwość biegania w wirtualnej rzeczywistości! Możesz jej używać na komputerze, laptopie lub urządzeniu mobilnym.

ZWIFT pozwala nie tylko trenować, patrząc na pokonywaną trasę, która wyświetla się na ekranie, ale również tworzyć wirtualną rywalizację w różnych warunkach. Dla mniej wymagających są rowerowe wycieczki, dla ambitnych wymagające trasy, rywalizacja i sprawdzanie postępów, m.in. poprzez test mocy (FTP). Platforma pozwala na zaplanowanie treningu na trenażerze lub wykorzystanie gotowego, dostępnego w bazie.

Zwift nie jest jedynym graczem na rynku tego typu. Osobiście od kilku lat używam aplikacji Bkool. Platforma reklamuje się zresztą w bardzo ciekawy sposób.

Bkool ma wiele podobnych funkcji do Zwifta.

Która jest lepsza? Nie wiem. Nie miałem okazji porównywać obu aplikacji. Jednak w ostatnich dwóch latach Zwift zwiększył środki na inwestycje, wynajął kolejne biura i prawie podwoił liczbę pracowników. Eric Min skupił się na zatrudnieniu profesjonalistów, weteranów z branży gier wideo, którzy pracowali m.in. przy takich tytułach jak Call of Duty. To musiało przynieść sukces… i pieniądze.

Platforma, jak wiele tego typu, jest tylko częściowo darmowa. Po miesięcznym okresie próbnym (lub od razu) możesz wykupić miesięczny abonament w wysokości niespełna 15 euro. Podobnie jak w grach komputerowych można zrobić tzw. upgrade, czyli wznieść swoją wirtualną przygodę na wyższy poziom, a nawet kupić strój Zwift. Na stronie dostępnych jest też kilka modeli trenażerów. Cena? Od 500 do 1300 dolarów.

Wyróżnienie dla twórcy okularów pływackich 

Wyróżnienie honorowe w tej kategorii otrzymał Dan Eisenhardt – CEO i współtwórca FORM Goggles. Okularki FORM to sprzęt, w którym podczas pływania możesz widzieć swoje tempo, czas, liczbę pokonanych basenów, tętno. Nowe okularki (wcześniej Eisenhardt pracował nad modelem Recon) nie tylko wyświetlają dane, ale także przechowują i raportują całe treningi. Są niczym zegarek sportowy dla biegacza czy kolarza. Kosztują około 200 dolarów.

W kolejnych tygodniach magazyn Triathlete będzie ogłaszał zwycięzców w pozostałych kategoriach.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane