Cztery miesiące bez biegania. Jak Lucy Charles-Barclay wróciła do formy?

Rywalizacja w ramach mistrzostw świata w Konie skończyła się dla Lucy Charles-Barclay kontuzją. Zawodniczka do biegania wróciła dopiero w połowie lutego. – Ściganie w Miami było dobrym testem na to, w jakim miejscu się znajduje – mówi zawodniczka.

ZOBACZ TEŻ: Mistrzyni świata na połówce o zmianie mentalu. „W Paryżu będę najbardziej podekscytowaną zawodniczką”

Kilka miesięcy temu Lucy Charles-Barclay zdobyła mistrzostwo świata w Konie. Odniosła też kontuzję, która znacznie skomplikowała przygotowania do sezonu. Pomimo że nie biegała prawie 4 miesiące, zaczęła sezon doskonale. W T100 Miami zajęła 2. miejsce.

Jak powrócić po kontuzji?

Charles-Barclay mówi, że nie było pewności, że sezon rozpocznie w Miami podczas wyścigu T100. Jeszcze w lutym praktycznie nie biegała po kontuzji, którą odniosła podczas mistrzostw świata w Konie.

Nie biegałam prawie przez 16 tygodni. Chciałam całkowicie wyleczyć kontuzję. Dopiero w połowie lutego zaczęłam robić coś, co nazwałabym bieganiem, a nie chodzeniem – bieganiem. Łącznie było to łącznie 6 tygodni biegania przed Miami, było też trochę interwałów.

Na około 10 dni przed T100 Miami Charles-Barclay zrobiła sesję treningową, podczas której przebiegła pełen dystans zawodów w tempie, które sobie założyła. Obyło się bez problemów, a więc wiedziała, że poradzi sobie podczas wyścigu.

Start w Stanach Zjednoczonych był dla wielu zawodników testem formy przed sezonem. Zawodniczka mówi, że trenowała przed sezonem techniczne aspekty jazdy na rowerze i nie jest do końca zadowolona ze swojej mocy. W Konie jechała zdecydowanie mocniej.

Bieg zrobiłam w tempie, które było dla mnie bezpieczne i nie narażało mnie na żadne ryzyko. Byłam też zadowolona ze swojego żywienia (…) i chociaż nie miałam konkretnego założenia, co do pozycji, to myślałam o TOP5. Jestem więc zadowolona, bo 2. miejsce przewyższało moje oczekiwania. Teraz jestem pod mniejszą presją.

Została ambasadorką Wings for Life World Run

Solidne, 2. miejsce oznacza, że Charles-Barclay może teraz spokojnie planować kolejne występy w T100, bo liczą się 3 najlepsze starty spośród 6 wyścigów. Teraz wystartuje w zawodach w Singapurze. Rywalizowała tam już w zeszłym roku.

Zawodniczka ogłosiła też, że ponownie zaangażowała się w inicjatywę sponsora, czyli bieg Wings for Life World Run. Będzie można usłyszeć ją w aplikacji dla zawodników.

Nie mam żadnych planów ścigania w maju. Będę mogła więc chyba normalnie w nim wystartować, a nie robiłam tego już od kilku lat. To wspaniała inicjatywa. Jeśli 5 maja masz czas, powinieneś wystartować.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane