Flora Duffy: „Ten wyścig utrzymuje mnie w motywacji”

Chociaż Flora Duffy ma już na swoim koncie olimpijskie złoto to zawodniczka liczy na powtórzenie sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Na czym w drodze do Paryża skupia się jedna z najbardziej utytułowanych triathlonistek na świecie?

ZOBACZ TEŻ: Symulacja olimpijska: Paulina Klimas z dobrymi perspektywami na Paryż 2024

Największa motywacja

Flora Duffy przyznaje, że choć w ciągu ostatnich dziesięciu lat udało jej się osiągnąć wszystko, co sobie założyła w triathlonie krótkodystansowym, to wciąż jest jeszcze jedno zwycięstwo, na jej liście. Igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku są dla Duffy największą motywacją. Zawodniczka podkreśla, że chciałaby wrócić na międzynarodową imprezę, powtarzając sukces z 2021 roku. 

Ostatecznie to igrzyska utrzymują mnie w motywacji. Chciałbym wrócić do Paryża i spróbować powtórzyć [sukces], mając przy sobie przyjaciół i rodzinę, aby móc świętować, najlepiej bez pandemicznych obostrzeń – mówi zawodniczka.

Źródło: Olympics

Małe zmiany

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 będą piątymi igrzyskami Flory Duffy, po występach w Pekinie, Londynie, Rio i Tokio. Zawodniczka wyjaśniła, że wiele się zmieniło od jej debiutu na tej imprezie. Przede wszystkim w kwestii przygotowań do startów oraz zespołu trenerskiego i sponsorów. 

Teraz w kwestii przygotowań zwracam dużo większą uwagę na szczegóły. Poziom mojego zespołu trenerskiego i sponsorskiego jest też zupełnie inny. Kiedyś jeździłam na wyścigi sama. Teraz mogę być tam z moim trenerem lub mężem i czuć, że mam ludzi, którzy mnie wspierają, co jest naprawdę wspaniałe. 

I chociaż Flora Duffy przyznaje, że zmiany w podejściu do treningu, sponsoringu i zespole trenerskim były fundamentalne dla jej sukcesu, to prostota i sens sportu pozostają takie same.

Pod pewnymi względami jednak czuję się, jakby nie zmieniło się nic. Nadal pływam, jeżdżę na rowerze i biegam. Przez te lata przeszłam przez wiele rankingów i teraz nie jestem już po prostu najmłodszą, ale jedną z najstarszych zawodniczek. 

ZOBACZ TEŻ: Marcin Ławicki i Łukasz Wietecki celują w paryskie igrzyska paraolimpijskie

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane