Global Triathlon Awards: IRONMAN odmówił udziału 

W styczniu 2023 roku odbędzie się pierwsza edycja gali Global Triathlon Awards. Jak zdaniem Willa McCloy inicjatywa wpłynie na świat triathlonu? 

ZOBACZ TEŻ: Nagrodzą najlepszych triathlonistów. Ogłoszono Global Triathlon Awards

W styczniu 2023 roku najlepsi triathloniści i przodujące marki sportowe z całego świata odbiorą statuetki w wyróżnionych 11. kategoriach. Swoje zdanie na temat imprezy wyraził Will McCloy – komentator The Super League Triathlon, który wspólnie z Paulą Radcliffe poprowadzi wydarzenie. 

Ogromne wyróżnienie

Myślę, że triathlon stawia ostatnio tak wiele kroków w nieznane. Wspaniale jest to widzieć, a to jest po prostu kolejna ewolucja – mówi Will McCloy.

Znany komentator sportowy już nie może doczekać się podróży z Australii do Nicei, aby zostać pierwszym w historii prowadzącym wydarzenie Global Triathlon Awards. Jak podkreśla, jest to dla niego szczególnie ważna inicjatywa. Gdy tylko się o niej dowiedział, bez zastanowienia wyraził chęć udziału.

Gdy tylko o tym [GTA] usłyszałem, podniosłem rękę. Możliwość współprowadzenia wraz z Paulą Radcliffe to wielki zaszczyt i bardzo się cieszę, że mogę dać sportowcom uznanie, na jakie zasługują.

Will McCloy | Saxton Speakers
Źródło: Saxton

Największa triathlonowa ceremonia 

Najważniejsze zdaniem Willa McCloy jest to, że wydarzenie połączy praktycznie wszystkie największe triathlonowe organizacje, oraz że w jednym miejscu znajdą się najlepsi zawodnicy z całego świata. Jego zdaniem istotne jest stworzenie dnia, w którym zostanie doceniony wysiłek, który na co dzień podejmują sportowcy. 

Wkładają tak dużo pracy, a wiele z tego to bardzo samotna praca. Możliwość dania im szansy na bycie uhonorowanym w sposób, w jaki powinni być, jest czymś, czego od razu chciałem być częścią.

Wśród gości zabraknie jednak przedstawicieli organizacji IROMAN. Jak wynika z tekstu opublikowanego przez dziennikarzy portalu 220 Triathlon, odmówili udziału w imprezie.

Goszczenie World Triathlon, Super League i PTO [Professional Triathlones Organisation] razem jako sponsorów wydarzenia i celebrowanie WSZYSTKICH wielkich sportowców pod jednym dachem to duży krok naprzód dla tego sportu.

Pretendent do statuetki sportowiec roku 

Kto zdaniem Willa McCloy ma największe szanse na statuetkę w kategorii sportowiec roku? Podkreśla, że wszyscy zasługują na wygraną, jednak wymienia jedno nazwisko, które jego zdaniem szczególnie wyróżniło się w 2022. 

Kto kiedykolwiek zrobił rzeczy, które zrobił Kristian [Blummenfelt] w tym roku? Nie sądzę, żeby był ktoś inny, kto stanął na podium w debiucie w Kona, wygrał  IRONMAN 70.3, startował w wyścigach World Triathlon i znalazł się w pierwszej dziesiątce zaledwie tydzień później. Ale myślę, że wszyscy nominowani, nie tylko sportowcy, ale każda marka i osoby ubiegające się o nagrody są godni [wygrania].

ZOBACZ TEŻ: Global Triathlon Awards: ogłoszono listę kategorii. Wyjaśniamy system głosowania

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze