Igor Siódmiak Mistrzem Polski w duathlonie

W miniony weekend odbyła się szósta edycja zawodów Championman Duathlon Czempiń. W zmaganiach wzięło udział ponad tysiąc osób. Podczas rywalizacji wyłoniono również Mistrza Polski w duathlonie.

Zawody w Czempiniu odbywały się na dwóch dystansach: sprincie (5 kilometrów biegu, 20 kilometrów roweru i 2,5 kilometra biegu), a także dystansie średnim (10 kilometrów biegu, 60 kilometrów roweru, 10 kilometrów biegu).

Sobotni wyścig, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w duathlonie na dystansie średnim, zapowiadał się ekscytująco ze względu na mocną obsadę. Startowali między innymi Konrad Imianowski (trzecie miejsce w zeszłym roku), Daniel Jakimiuk oraz Igor Siódmiak.

Więcej przeczytasz tu: Mocna stawka. Kto wygra duathlonowe MP w Czempiniu?

Przewagi nie oddał do końca

Fantastycznie na trasie w Czempiniu poradził sobie właśnie Igor Siódmiak. Podopieczny Macieja Bodnara sięgnął po mistrzostwo kraju, notując na mecie czas 2:33:57. Dało mu to prawie minutową przewagę nad Karolem Bogusem (2:34:55). Trzecie miejsce zajął Tomasz Spaleniak (2:35:48).

Od początku wyścigu czułem się mocny, to był pięknie rozegrany start, który zakończył się zwycięstwem i nowym rekordem trasy poprawionym o blisko 4min – napisał na Facebooku po zawodach ich zwycięzca.

Siódmiak doskonale rozpoczął całą rywalizację, bo już w pierwszym biegu osiągnął najlepszy czas (32:34). Po spokojnym początku postanowił narzucić swoje tempo i oderwał się od stawki wraz z Jakubem Woźniakiem. Od części rowerowej sam dyktował warunki i powiększał przewagę nad rywalami.

Tutaj natomiast po mocnym początku roweru, nadal czułem się komfortowo i wciskałem coraz mocniej. Na nawrotkach odliczałem przewagę nad goniącą grupą i ku mojemu zaskoczeniu powiększałem przewagę – relacjonuje Siódmiak.

Efektem był najlepszy rowerowy wynik w karierze zawodnika. Wspomniał on, że w drugiej części biegowej czuł zmęczenie i skurcze, ale kontrolował cały wyścig i nie dał się dogonić żadnemu ze swoich rywali.

W Czempiniu bardzo chcieliśmy sprawdzić, jak będzie wyglądał rower Igora w warunkach wyścigu, po zimie widzieliśmy jedynie, że FTP i VO2max są na wyższym poziomie. Wcześniej ta konkurencja nie była jego najmocniejszą stroną, były braki. Dzięki temu w okresie przygotowawczym jasno wiedzieliśmy co jest naszym priorytetem i jak widać udało się zrealizować założenia. Igor świetnie biega, co udowodnił już dawno, ale sama formuła tego duathlonu jest mordercza i mogło się tam wydarzyć dosłownie wszystko, co było widać po zawodnikach, którzy mocno, zbyt ambitnie ruszyli za Igorem na pierwszej dyszce biegu. Potem mocno ich odcięło. Drugi bieg miał wszystko rozstrzygnąć. I tak się stało. – komentuje start trener Maciej Bodnar.

Championman Duathlon Czempiń 2022 – wyniki OPEN – TOP10 mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Czas
1 Igor Siódmiak 2:33:57
2 Karol Bogus 2:34:55
3 Tomasz Spaleniak 2:35:48
4 Jan Popławski 2:39:34
5 Jakub Woźniak 2:39:45
6 Sergiusz Sobczyk 2:41:24
7 Daniel Jakimiuk 2:41:30
8 Paweł Młodzikowski 2:43:01
9 Piotr Klupczyński 2:45:22
10 Marcin Kowalczyk 2:45:30

 

 

Więcej informacji o Championman Duathlon Czempiń (wraz z wynikami) znajdziecie na stronie organizatora.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,753ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze