IV Triathlon Siedlecki, czyli debiut sprinterki na dystansie sprinterskim.

W niedzielę, 18 sierpnia, odbyła się kolejna, czwarta edycja Triathlonu Siedleckiego organizowanego przez stowarzyszenie Leniwce.pl. Impreza w opinii wielu triathlonistów jest idealna na debiut triathlonowy, dlatego też i ja postanowiłam spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

 

Do startu przekonał mnie również fakt, że triathlon ten odbywa się na dystansie sprinterskim – 400m pływania, 10 km na rowerze – trasa MTB oraz 3 km biegu. Ze sprintami, które uprawiałam przez ostatnie 13 lat tak naprawdę niewiele ma wspólnego, gdyż moje dystanse kończyły się na 200m, ale przynajmniej nazwa ta sama. Dodam, że dopiero po zakończeniu kariery lekkoatletycznej we wrześniu 2012roku, od listopada zaczęłam uczyć się pływać(!), w marcu na obozie Akademii Triathlonu przebiegłam z grupą pierwsze 5 kilometrów, a w kwietniu kupiłam rower, bo z mojego poprzedniego wyrosłam już jakieś 10 lat temu… Tak więc praktycznie wszystkie trzy dyscypliny były dla mnie zupełnie nowe.

{gallery}tri_siedlce_dzieci{/gallery}

Start triathlonu poprzedzony był rywalizacją dzieci w MINI triathlonie na dystansie 100m pływania, 3 km na rowerze oraz 1 km biegu. Najmłodsi mieli niewiele ponad 10 lat, którzy sportowy przykład czerpią z góry, od swoich rodziców, również startujących w triathlonach. Warto przed własnym startem obejrzeć takie zawody i to, jak dzieci wkładają całe swoje serce w walkę o podium.

 

Na starcie IV Triathlonu Siedleckiego stanęło ponad 150 osób. Krótka odprawa techniczna, przygotowanie do pierwszej konkurencji i zabawę czas zacząć! Na brzegu zgromadziła się spora grupa kibiców, co mocno motywowało podczas startu. Pływanie okazało się moją najmocniejszą konkurencją i wyszłam z wody na 81 pozycji – później zaczęły się schody. Moje umiejętności jazdy na rowerze były zdecydowanie niewystarczające na krętą i techniczną trasę. Mieliśmy do pokonania dwie pętle po 5km w terenie zróżnicowanym pod kątem nawierzchni, jak i ukształtowania. Po starcie wszyscy, z którymi rozmawiałam byli bardzo zadowoleni z trudnej technicznie trasy, ja jednak zbyt długo z nią walczyłam. Dodam, że trasa wijąca się przez lasek i wysokie trawy była rewelacyjnie oznaczona zarówno taśmami, jak i znakami pionowymi informującymi o zakrętach i niebezpieczeństwach na drodze, a każdy większy korzeń czy kamień był tego dnia pomarańczowy. Ostatnia część triathlonu – bieg, odbywał się wzdłuż brzegu Zalewu Siedleckiego. Miłym zaskoczeniem był fakt, że po drugiej stronie zalewu świetnie było słychać komentatora Igora Błachuta, znanego ze stacji Eurosport.

{gallery}tri_siedlce_moje{/gallery}

Triathlon ukończyłam na 143 pozycji, więc nie bardzo jest się czym chwalić, jednak satysfakcja z ukończenia dystansu 134 razy dłuższego od mojej lekkoatletycznej setki była ogromna. Naprawdę gorąco polecam start w triathlonie wszystkim, którzy szukają wyzwań i celów do osiągnięcia, a dystans sprinterski jest idealny do rozpoczęcia triathlonowej przygody.

 

Poniżej przedstawiam wyniki czołowych trójek IV Triathlonu Siedleckiego.

 

Dystans MINI
Dziewczęta
1. KARASIŃSKA LAURA, SIEDLCE, 00:23:39
2. MANDZIUK MAGDALENA, SP 2 BIAŁA PODL., 00:24:00
3. MANDZIUK ANNA, BIAŁA PODLASKA, 00:24:04

Chłopcy
1. OKNIŃSKI MATEUSZ SIEDLCE UKS RAWA SIEDLCE, 00:21:00
2. KIELAK JAKUB, KS NEPTUN SOKOŁÓW PODLASKI, 00:21:41
3. OSZAL JAKUB, UKS ÓSEMKA SIEDLCE, 00:22:12

{gallery}tri_siedlce_zaw{/gallery}

Dystans OPEN
Kobiety
1. SIWCZUK ALEKSANDRA, 01:01:04
2. MZYK ELŻBIETA, ŚWIAT ROWERÓW RALEIGH TEAM, 01:01:11
3. MAZURKIEWICZ AGNIESZKA, WMT, 01:01:51

Mężczyźni
1. MICHALSKI MACIEJ, BANASZEK DUDA JAMIS TEAM, 00:46:32
2. JANIAK PAWEŁ, ORGANIZATOR TEAM LENIWCE.PL, 00:47:55
3. MAŁEK PIOTR, 00:47:58

 

Zdjęcia z zawodów dzięki uprzejmości Daniela Strzalińskiego.

Powiązane Artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Gratki Iwona. W przyszłym roku przynajmniej 2 kartka z wynikami:) A „cwiartkę” 😉 – tak mi się wydaje – chyba byłabyś w stanie zrobić już w tym roku 🙂

  2. Brawo Iwona! Gratuluje!!! Ale miła niespodzianka:) W przyszłym roku co najmniej „ćwiartka” czeka w kolejce:) Przygoda rozpoczęta… już nic nie zatrzyma JEJ biegu;)

  3. Super Iwona! Brawo!!!! Gratulacje! Dodatkowo gratulacje dla mojego rowerowego mentora Maćka Michalskiego! Pokazales moc!:)))

  4. Serdeczne gratulacje Iwonka! Pozdrawiamy całą „familiadą” 😉 Do zobaczenia na trasie w 2014 roku!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane