Jakub Brzóska i Monika Małecka ze srebrnymi medalami mistrzostw Europy!

Kolejny dzień mistrzostw Europy World Triathlon rozgrywanych w Madrycie rozpoczął wyścig age-grouperów na dystansie sprint. Jakub Brzóska i Monika Małecka zajęli miejsca na podium!

W mistrzostwach Europy rozgrywanych w Madrycie udział bierze aż trzydziestu Polaków. W sobotę pierwsze starty zaliczyli paratriathloniści oraz age-grouperzy, a na chwilę przed zawodami format wszystkich wyścigów ze względu na złą jakość wody został zmieniony na duathlon.

Srebrne medale Polaków

W wyścigu age-grouperów na dystansie sprint (2.5km bieg / 20km rower / 5km bieg) świetnie zaprezentował się Jakub Brzóska, który według oficjalnych wyników z czasem 00:50:49 zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej M30-34. W kategorii kobiet K30-34 srebrny medal zdobyła Monika Małecka.

Źródło: Instagram Daria Kukulska