13. TAURON Triathlon „Stalowy Sokół” 2022

sob03wrz08:00sob14:0013. TAURON Triathlon „Stalowy Sokół” 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

Jaworznicki triathlon Stalowy Sokół to jedna z największych imprez na południu Polski. Cieszy się dużą popularnością pośród zawodników, którzy chwalą organizację, malowniczą lokalizację i specyficzny klimat zawodów.

Na starcie imprezy w Jaworznie stają nie tylko zawodnicy, którzy startują w wyścigach Ironman, ale zupełni amatorzy, którzy nie są zrzeszeni w klubach sportowych.

Stalowy Sokół odbywa się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”, gdzie znajduje się największy akwen wodny w Jaworznie otoczony lasami. Zawodnicy mają tam do pokonania 400 metrów pływania. Następnie jadą 10 kilometrów na rowerze, a całość kończą 3 kilometry biegu crossowego. Partnerem imprezy jest firma Tauron.

Trasa rowerowa to nawierzchnia szutrowa i piaszczysta z drogami leśnymi oraz niewielkimi pagórkami.

Triathlon Stalowy Sokół
źródło: MCKiS Jaworzno

Więcej informacji o Triathlonie „Stalowy Sokół”

Podczas imprezy zawodnicy i zawodniczki klasyfikowani będą w kilku kategoriach wiekowych. Prowadzona będzie też klasyfikacja generalna kobiet oraz mężczyzn – miejsca 1-3. Właśnie najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody 600, 500, 400 złotych za TOP3. Nagrody za TOP3 otrzymają również zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych (nagrody nie dublują się).

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają medal oraz koszulkę, a dodatkowo ciepły posiłek po zakończeniu zawodów.

Przydatne linki:

Czas

3 wrzesień 2022 08:00 - 14:00(GMT+02:00)