Triathlon Stryków 2022

niedz11wrz09:00niedz17:00Triathlon Stryków 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

Piąta edycja Triathlon Stryków zaplanowana została na 11 września. O godzinie 8:45 zawodnicy wystartują na dystansie 1/8 Ironman. O godzinie 11:45 rozpocznie się rywalizacja na dystansie 1/4 Ironman.

Triathlon wraca po dwuletniej przerwie. Oprócz startów indywidualnych zaplanowano również starty sztafet. W ostatniej edycji, która odbywała się w 2019 roku, wystartowało ponad 500 osób, dzięki czemu to największy triathlon w województwie łódzkim. Odbywa się na terenach należących do lokalnego OKiR-U. Zlokalizowanie stref umiejscowione jest tak, aby można było łatwo dopingować zawodników.

Start podczas rywalizacji rozpocznie się w wodzie, a zawodnicy mają do pokonania jedno kółko. Wyjście na brzeg zostało usytuowane przy bramie prowadzącej na teren szkoły, gdzie znajduje się strefa zmian. Etap kolarski prowadzony jest bez draftingu. Trasa należy do szybkich, ale zawodnicy muszą pamiętać o tym, że w Strykowie jest bardzo ostry zakręt.

Triathlon Stryków
foto. Stryków.pl

Więcej informacji o Triathlon Stryków

Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na obu dystansach. Prowadzone też będą klasyfikacje wiekowe. Za miejsca 1 do 3 w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn przyznawana będzie statuetka i nagroda rzeczowa. Za miejsca 1 do 3 w kategoriach wiekowych przyznawana jest statuetka.

Przydatne odnośniki:

Czas

11 wrzesień 2022 09:00 - 17:00(GMT+02:00)