Kolejne zawody znikają z mapy wyścigów?

Nie mamy dobrych informacji dla fanów imprezy Triathlon Lwa. Organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja wyścigu została odwołana. Istnieje jednak szansa, że nie jest to koniec tego wydarzenia. Czemu tegoroczna się nie odbędzie?

ZOBACZ TEŻ: Triathlon to styl życia. Sylwetka Julity Sikory

Triatlon Lwa to impreza, której historia sięga 2014 roku. Właśnie wtedy organizatorzy Biegu Lwa postanowili iść krok dalej i zorganizować zawody triathlonowe. Co roku przyciągały one sporo zawodników. Zeszłoroczna edycja to kilkaset osób na starcie dwóch dystansów: 1/4 oraz 1/8 Ironman. Niestety wczoraj organizatorzy popularnej imprezy ogłosili, że tegoroczna edycja się nie odbędzie!

Przez osiem lat spotykaliśmy się w Lusowie, żebyście mogli zrealizować swoje sportowe marzenie, sprawdzić swoje możliwości i/lub spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach – słowem: kochających aktywność fizyczną. I to właśnie zabranie Wam tej możliwości w 2023 roku boli nas najbardziej. Powody naszej decyzji są wielopłaszczyznowe i nie planujemy o wszystkich opowiadać – czytamy w oświadczeniu.

Organizatorów Triathlonu Lwa będzie można w tym roku spotkać podczas Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. Później również podczas sierpniowego ultramaratonu Chudy Wawrzyniec i biegów City Trail. Z informacji zawartych na grafice pod oświadczeniem wynika jednak, że istnieje szansa na powrót zawodów. – Do zobaczenia w 2024 roku – czytamy.

Triathlon Lwa
fot. Triathlonlwa.pl

Czemu odwołano Triathlon Lwa?

Organizatorzy poproszeni o komentarz przez zawodników zaznaczyli, że jednym z powodów odwołania imprezy jest pandemia koronawirusa. Drugim to szalejąca inflacja, która zwiększyła prawie wszystkie koszty organizatorów.

Pandemia, a później szalejąca inflacja – pomogły głębiej się nad tym zastanowić i policzyć, że część projektów w najlepszym wypadku wychodzi na zero, mimo ogromu wkładanej pracy i energii, ale nie był to jedyny powód naszej decyzji. Miałem dość tego, że częstokroć czułem się jak wiecznie nieprzygotowany uczeń, bo ciągle miałem poczucie, że powinienem zrobić więcej. Dlatego przyszedł czas na zmiany. W zeszłym roku nie odbył się cykl CITY TRAIL onTour, w tym roku ogłosiliśmy, że nie odbędzie się TriCity Trail, a na tym jeszcze nie koniec „cięć” – pisał niedawno Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów imprezy.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec Triathlonu Lwa i impreza powróci na triathlonową mapę Polski w 2024 roku. Przypomnijmy, że niedawno odwołane zostały zawody Polska Man Triathlon. Były one co roku organizowane w Wolsztynie.

ZOBACZ TEŻ: Zawody PolskaMan Triathlon 2023 zostały odwołane!

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze